• In English
 • 2400 закладів освіти постраждали від бомбардувань та обстрілів, 269 з них зруйновані повністю, – Сергій Шкарлет
  Міністерство освіти і науки України, опубліковано 23 серпня 2022 року о 17:18

  У межах робочої поїздки чеської делегації під керівництвом Міністра освіти, молоді та спорту Чеської Республіки Владіміра Балаша до України разом з Міністром освіти і науки Сергієм Шкарлетом відвідали зруйновані росією міста Київщини – Ірпінь і Гостомель.

  «Окупанти не припиняють атаки українських міст, гине цивільне населення, наші діти. Вони знищують освітню та наукову інфраструктуру. 2400 закладів освіти постраждали від бомбардувань та обстрілів, 269 з них зруйновано повністю», – зазначив Сергій Шкарлет.

  Міністр освіти, молоді та спорту Чеської Республіки Владімір Балаш сьогодні зміг на власні очі побачити наслідки найтяжчих злочинів і звірств російських військових, які ті вчиняють на українській землі. 

  «Попри бажання агресорів знищити все українське, ми розпочинаємо освітній процес, як завжди, 1 вересня, але формат залежатиме від безпекової ситуації», – повідомив Міністр. 

  За словами Сергія Шкарлета, нині, окрім відновлення закладів освіти, найбільша потреба є в підручниках, цифрових девайсах для освіти та шкільних автобусах, адже втрати матеріально-технічної бази значні.

  Українська освітньо-наукова система зіштовхнулася з величезною кількістю викликів, проте ми рішуче долаємо їх завдяки підтримці міжнародних партнерів, донорів та друзів.