• In English
 • 21 липня: Ситуація в енергетиці
  Департамент комунікацій Секретаріату Кабінету Міністрів України, опубліковано 21 липня 2023 року о 18:07

  11,7 млрд куб. м газу зберігається у сховищах Укртрансгазу станом на 19 липня

  "Укренерго" отримає 240 мільйонів доларів грантової допомоги від Світового банку

  Україна за підсумками ремонтної кампанії планує на початок ОЗП відновити 1,7 ГВт потужності

  Стабільність інфраструктури

  Електроенергія

  "Укренерго" разом з Міненерго та Мінфіном підписали зі Світовим Банком (МБРР) дві угоди про виділення компанії грантової допомоги, повідомив голова правління "Укренерго" Володимир Кудрицький. За першою угодою грантові кошти уряду Німеччини будуть спрямовані на закупівлю і встановлення спеціальних пристроїв, що підвищують стабільну роботу української енергосистеми - STATCOM. Іншим документом визначена передача Укренерго допомоги на закупівлю спецтехніки, автотрансформаторів та іншого високовольтного обладнання, яке зазнало пошкоджень від ударів російських ракет та дронів.

  Україна за підсумками масштабної ремонтної кампанії планує на початок осінньо-зимового періоду повернути в енергосистему 1,7 ГВт пошкоджених потужностей. Наразі триває наймасштабніша за всю історію України ремонтна кампанія на енергооб'єктах. У її рамках ми плануємо відремонтувати насамперед об'єкти генерації. Також ведуться роботи з відновлення підстанцій та мереж, об'єктів теплової генерації в регіонах, для яких вона критично важлива.

  "Укренерго" зафіксувала новий рекорд споживання е/е. Пік споживання електроенергії 19 липня знову повернувся на вечірні години – з 21:00 до 22:00 зі встановленням нового рекорду споживання о 21:40. Він на 1% перевищив показник найспекотнішого дня, який був 6 липня.

  Міністр енергетики Герман Галущенко порадив бізнесу забезпечити себе автономним енергопостачанням у разі надзвичайних ситуацій в енергосистемі. "Треба чесно визнавати, що ми живемо в умовах війни. І якщо в цих умовах у вас є можливість мати резерв, наприклад, забезпечити підприємства автономними генераторами, то перестрахуйте себе. Ми робимо все, щоб цей резерв не знадобився, але якщо він знадобиться – нехай він у вас буде", - заявив він.

  Газ

  11,7 млрд куб. м газу – стільки блакитного палива зберігається у сховищах Укртрансгазу станом на 19 липня. Від старту сезону закачування у цьому році в українські підземки вже спрямовано 2,5 млрд куб. м газу. Цей рівень відповідає аналогічному періоду минулого року. Підготовка до зими йде за планом. А в липні закачали газу навіть більше, ніж передбачалося.


  За даними Міністерства енергетики, Укренерго, Нафтогаз, Енергоатом