• In English
 • Відбулось засідання Координаційної ради з питань реалізації в Україні Ініціативи “Партнерство “Відкритий Уряд”
  опубліковано 26 лютого 2024 року о 13:54

  21 лютого 2024 року відбулося чергове засідання Координаційної ради з питань реалізації в Україні Ініціативи “Партнерство “Відкритий Уряд”.

  Члени Координаційної ради – представники органів виконавчої влади та інститутів громадянського суспільства – обговорили, зокрема, стан виконання плану дій із впровадження Ініціативи у 2023 – 2025 роках.

  Державний секретар Кабінету Міністрів, співголова Координаційної ради Олександр Ярема відзначив, насамперед, ті кроки, у виконанні яких спостерігається значний прогрес, попри те, що план дій виконується лише кілька місяців. Зокрема:

  розроблено положення про Єдину цифрову систему управління проектами відбудови об’єктів інфраструктури, будівництва та нерухомого майна; затверджено інструкцію з її використання, а саму систему введено у тестову експлуатацію;

  розроблено проект постанови Уряду, яким буде визначено Порядок здійснення моніторингу державної регіональної політики та Порядок проведення оцінювання реалізації державної регіональної політики;

  підготовлено Методику формування Програми комплексного відновлення території територіальної громади;

  проведено аналіз платформ та цифрових рішень у сфері молодіжної політики для подальшого врахування під час розроблення платформи “Е-молодь”;

  розроблено проект рекомендацій щодо прозорості та доброчесності працівників закладів вищої освіти (“Золотий стандарт”);

  затверджено Положення про багатосторонню групу Ініціативи щодо забезпечення прозорості у видобувних галузях та сформовано її оновлений склад;

  розроблено технічне завдання для створення єдиної державної електронної геоінформаційної системи користування надрами.

  Координаційна рада також обговорила питання розширення у 2024 році місцевої програми Партнерства “Відкритий Уряд” – OGP Local, до якої подано 8 заявок від українських органів місцевого самоврядування та партнерських інститутів громадянського суспільства.

  Крім того, Анастасія Козловцева, регіональний координатор країн Східного Партнерства OGP, представила членам Координаційної ради інформацію про конкурс Open Gov Challenge, оголошений Керівним комітетом Ініціативи для заохочення країн-учасниць до посилення реформ у 10 сферах відкритого урядування.

  Координаційна рада прийняла рішення сприяти поширенню інформації про конкурс Open Gov Challenge серед органів виконавчої влади та заінтересованих сторін.