• In English
 • 21 грудня: Ситуація в соціальній сфері
  Департамент комунікацій Секретаріату Кабінету Міністрів України, опубліковано 21 грудня 2022 року о 18:26

  Головне:

   

  Міністерство соціальної політики України продовжує співпрацю з ЮНІСЕФ для підтримки вразливих сімей та дітей, що постраждали від війни. В рамках Меморандуму про співпрацю ЮНІСЕФ надає грошову допомогу на загальну суму $102 млн для 123 тисяч багатодітних родин. Дитячий фонд ООН розпочав спільну з Міністерством соціальної політики гуманітарну програму грошової допомоги 31 березня 2022 року. Програма має на меті допомогти задовольнити потреби сімей із дітьми в Україні, які є одними з найбільш вразливих до наслідків війни. Станом на 30 листопада 2022 року 196 435 сімей в Україні отримали грошову допомогу на загальну суму $191 млн.

  Уряд прийняв постанову, що значно прискорить постачання медичним закладам рентгенодіагностичного обладнання. Через наслідки повномасштабного вторгнення росії на територію України, які відображаються у певних видах травм та появі інших специфічних захворювань, пріоритетне місце в діагностиці хвороб посідає радіологічна діагностика. З початку війни в українські лікарні вже доставлено 313 рентгендіагностичних установок різного виду, на підході ще 223 установки. Прийняте рішення Уряду дозволить швидко змонтувати це обладнання та оперативно розпочати його використовувати для вчасного виявлення та ефективного лікування різних хвороб. Війна росії проти України спричиняє поранення цивільних і військових, а заклади охорони здоров’я потребують додаткового медичного обладнання. Для здійснення високоточної діагностики, від результатів якої часто залежить не лише лікування, а й життя пацієнтів, заклади охорони здоров’я здійснюють закупівлю обладнання, що використовує джерела іонізуючого випромінювання (далі – ДІВ). Раніше використання ДІВ підлягало обов'язковому ліцензуванню. Це забирало багато часу, що неприпустимо для воєнного стану. Для вирішення ситуації та забезпечення надання необхідної медичної допомоги військовим і цивільним під час повномасштабної війни, Уряд вніс зміни в додаток 2 до постанови КМУ № 314 «Деякі питання забезпечення провадження господарської діяльності в умовах воєнного стану». Відтепер запроваджено декларативний принцип отримання права на використання ДІВ для потреб лікарень наступних видів:

  • отримання (придбання),
  • передача (збут),
  • зберігання рентгенодіагностичних генеруючих ДІВ,

  Уряд схвалив Стратегію впровадження гендерної рівності у сфері освіти до 2030 року та затвердив операційний план з її реалізації на 2022 - 2024 роки. Це знаковий день для всієї сфери освіти і науки України. Проект акта розроблено на виконання зобов’язань Уряду України, взятих у межах міжнародної ініціативи «Партнерство Біарріц». Стратегія визначає базові принципи, цільові групи, стратегічні цілі та завдання щодо реалізації державної політики стосовно забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків у сфері освіти. Метою Стратегії є запобігання та протидія будь-якій дискримінації у сфері освіти для всіх учасників освітнього процесу на всіх рівнях освіти.

  Підручники для дітей з особливими освітніми потребами уже розвозять по регіонах. 3 692 підручники збільшеним шрифтом з української літератури для учнів 5 класу спеціальних закладів загальної середньої освіти та 22 723 підручники шрифтом Брайля для учнів 5, 8 та 9 класів уже розвозять до обласних книжкових баз департаментів освіти і науки обласних військових адміністрацій для подальшого розповсюдження серед закладів освіти. За сприяння Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) триває друк підручника «Математика» для 5 класу загальним накладом 472 440 примірників. Також Рада Європи друкує понад 500 тис. підручників з української мови для 5 класу.

  Понад 4 300 медиків-переселенців працевлаштувалися в заклади охорони здоров’я інших регіонів. На час дії в Україні воєнного стану механізм забезпечення робочими місцями медпрацівників, які через війну втратили можливість працювати за основним місцем роботи і працюють у медзакладах інших регіонів України, врегульовано Міністерством охорони здоров’я. На сьогодні можливістю працевлаштуватися в іншому медичному закладі вже скористалися 4 313 внутрішньо переміщених медичних працівників. Серед них: 2 011 лікарів, 1 514 фахівці (медичні сестри/брати, акушери, фельдшери, асистенти фармацевтів) та 788 технічних працівників. Найбільше працевлаштованих лікарів та інших професіоналів у сфері охорони здоров’я зареєстровано у Черкаській – 214, Харківській – 150 та Полтавській областях – 130 осіб. Найбільше працевлаштованих медичних сестер та інших фахівців у сфері охорони здоров’я зареєстровано у Черкаській – 322, Харківській – 166 та Полтавській областях – 141 особа.

  ЮНІСЕФ надав Україні вакцини проти туберкульозу, дифтерії, правця, кашлюка, гепатиту B і ХІБ-інфекції. Дитячий фонд ООН (ЮНІСЕФ) доставив в Україну 190 тисяч доз вакцини БЦЖ проти туберкульозу, а також 60 тисяч доз комбінованої вакцини для профілактики кашлюка, дифтерії, правця, гепатиту В та гемофільної інфекції типу b (ХІБ) (з цільноклітинним кашлюковим компонентом). Україна отримала вакцини безоплатно як гуманітарну допомогу. Україна наразі отримує вакцини, закуплені ЮНІСЕФ за кошти донорів. Цього року ЮНІСЕФ уже доставив вакцини проти поліомієліту, кору-краснухи-паротиту, дифтерії-правця, гепатиту В, сказу.

  З жовтня в Україні було проведено понад 15 тисяч досліджень новонароджених на 21 рідкісне захворювання. Мова йде про розширений неонатальний скринінг – комплексне обстеження новонароджених для виявлення рідкісних вроджених та спадкових генетичних захворювань. На сьогодні було проведено вже понад 15 тисяч досліджень на базі двох регіональних центрів неонатального скринінгу – Національної дитячої спеціалізованої лікарні «Охматдит» та Львівського обласного клінічного перинатального центру.

  Близько 7 000 тонн гуманітарної допомоги передано Україні за сприяння волонтерської організації Tulceahub. Хаб за 9 місяців отримав допомогу для України з понад 20 країн у кількості близько 500 вантажівок загальною вагою приблизно 7000 тонн. Це медичне обладнання, засоби пересування, інше обладнання та супутні матеріали для енергозабезпечення, побутові речі, одяг, засоби гігієни, харчові продукти, у т. ч. дитяче харчування тощо. Особливістю хабу є вбудована програма логістики та відстеження вантажів з Румунії в Україну, яка гарантує прозору доставку допомоги.

  Колегія МОН схвалила документ «Концептуальні засади розвитку людського капіталу у сфері професійної освіти і навчання». Він розроблений відповідно до Плану відбудови України та передбачає три пріоритети у подальшій реформі професійної освіти: модернізацію змісту освіти, поліпшення спроможності закладів і «розумну відбудову». «Спільно з командою ми провели глибокий аналіз сфери та створили довгострокові рішення, які допоможуть у створенні ефективнішої, витривалішої та більш гнучкої системи професійної освіти. У цей документ ми заклали фундаментальні зміни, які допоможуть системі профосвіти краще реагувати на потреби ринку праці, модернізованої української економіки і навіть таких найістотніших викликів, як поточна війна. Зокрема, йдеться про автономію закладів, нову модель фінансування, активну цифровізацію та створення нової, сучасної мережі профтехів», – зазначив Міністр освіти і науки Сергій Шкарлет.

  21 грудня: Ситуація в соціальній сфері