• In English
 • 21 червня - МЗС Open Air. Прем’єра історичного перформансу «Едігна. Донька Анни Київської та Генріха І. Початок славного служіння»
  Міністерство закордонних справ України, опубліковано 19 червня 2018 року о 14:19

  21 червня 2018 року відбудеться цьогорічний МЗС Open Air. Захід традиційно проходитиме на подвір’ї перед Міністерством закордонних справ.

  МЗС Open Air відбуватиметься вже вчетверте, і за час свого існування він став потужним інструментом публічної дипломатії, за допомогою якого мовою культурної дипломатії ми говоримо, в першу чергу, з нашими друзями-дипломатами, які працюють в Україні, про важливі і нагальні для всіх українців питання.

  У цьому році, обираючи тему для МЗС Open Air 2018, ми виходили з  рішення Європейського Парламенту про оголошення 2018 року роком Культурної Спадщини в Європі. В результаті було прийнято рішення присвятити цьогорічний захід питанню історичної європейської спадщини України, але не тільки. Також ми хотіли б привернути увагу до такої актуальної на сьогодні тематики як гендерна рівність, у тому числі і в історичному контексті.

  Тому нам дуже приємно повідомити, що в цьому році для партнерства в організації МЗС Open Air Міністерство запросило Міжнародний фестиваль мистецтв  «Anne de Kyiv Fest» з прем’єрою історичного перформансу «Едігна. Донька Анни Київської та Генріха І. Початок славного служіння». Також одним з наших партнерів виступають ООН Жінки в Україні, що є структурую Організації Об'єднаних Націй з питань гендерної рівності та розширення прав і можливостей жінок.

  Наша вистава присвячена неймовірній та маловідомій долі Едігни, доньки Анни Київської та короля Франції Генріха І, онуки Великого князя Київського Ярослава Мудрого, яка в молодому віці залишила рідну для неї Францію, відправившись у довгу подорож до Київської Русі. В результаті Едігна знайшла свою долю в селищі Пух (територія сучасної Німеччині), де вона зупинилась і провела решту свого життя, лікуючи людей і займаючись просвітницькою діяльністю.

  У ході прем’єри історичного перформансу до уваги наших гостей буде  представлено поетично-візуальну версію долі Едігни, над якою протягом 3-х років працювали поет та автор сюжету Олександр Ірванець і постановник вистави Федір Баландін. Головні ролі у виставі виконують прекрасні українські акторки Ірма Вітовська-Ванца та Анастасія Блажчук. Крім того, до підготовки вистави долучилась зіркова команда відомих професіоналів: Федір Стригун, Андрій Єрмоленко, Остап Ступка, Олексій Березюк, Тарас Компаніченко, Євген Нищук, Іван Небесний, Іван Рябчій, Олег Грищенко, Станіслав Кушпітовський.

   «Історія про Едігну – це історія про Україну і Європу, в яку ми нарешті повернулися, історія про жінку та її вибір. Так сталось, що в Німеччині про нашу Едігну знають набагато більше, ніж в Україні. Маємо це змінювати», - вважає Міністр закордонних справ України Павло Клімкін.

  Тож запрошуємо усіх 21 червня о 19:30 прийти до МЗС та стати першими глядачами історичного перформансу, в ході якого ми всі зможемо виправити ситуацію і ближче познайомитись з дивовижною історією життя онуки Великого князя Київського Ярослав Мудрого Едігни.

  Звертаємо вашу увагу, що з урахуванням питань безпеки, для гостей з дипломатичного корпусу буде виділено окрему зону, доступ до якої іншим гостям буде обмежений. Водночас у цьому році Міністерство забезпечить додаткову зону на 200 посадкових місць для всіх бажаючих приєднатись до нас у цей вечір. Крім того, простір подвір’я дозволяє переглядати виставу також стоячи. Орієнтовна тривалість заходу – 1,5 години.

  Протягом останніх двох років багато чого було зроблено на напрямку публічної дипломатії. За цей час МЗС стало більш відкритим і доступним для співпраці з  мистецькими колами та громадськістю. І одним з позитивних прикладів такої співпраці є  МЗС Open Air.

  Співорганізатор заходу: «Anne de Kyiv Fest».

  Партнери заходу: Жінки ООН, Zinteco Design & Engeneering, StratcomUA

  Хештеги події: #МЗСOpenAir2018 #MFAOpenAir2018 #annedekyiv #annedekyivfest.