• In English
 • 2023-й рік – це рік раннього відновлення України, який відбуватиметься за рахунок приватного капіталу, - Юлія Свириденко
  Міністерство економіки України, опубліковано 30 березня 2023 року о 21:18

  Якщо минулого року головним завданням України було вижити, то у 2023 році ми маємо повернутися до тренду до зростання. Навіть в умовах війни ми бачимо ці тенденції. Стійкість бізнесу та суспільства, макрофінансова стабільність, доступ до ринків, початок ранньої відбудови – все це дає нам підстави стверджувати, що цього року українська економіка почне відновлюватись.

  Таку думку висловила Перший віце-прем’єр-міністр України - Міністр економіки України Юлія Свириденко під час відкритої дискусії «Діалоги про бізнес. Війна та майбутнє» сьогодні, 30 березня. Захід відбувся за організації проекту New Voice, у ході якого представники влади та бізнесу обговорили питання економіки, умови для розвитку бізнесу під час війни та подальші кроки держави для відновлення країни у післявоєнний період.

  «Надзвичайно важливе та гостре питання для бізнесу сьогодні – це доступ до фінансування. У нас є публічна фінансова допомога, але розбудова країни може і буде відбуватися здебільшого за рахунок приватного капіталу. Ми хочемо до кінця року структурувати фонд приватних інвестицій за підтримки BlackRock та JPMorgan для того, щоб мати можливість залучати концесійний капітал. Це і доступ до дешевих фінансів, і з іншого боку – це прояв довіри іноземних інвесторів до України», - зазначила Юлія Свириденко.

  Цей рік має стати роком ранньої відбудови. В цьому контексті важливо забезпечити українському бізнесу доступ до фінансування. Держава буде збільшувати можливості програми 5-7-9, зокрема, розширювати її на переробні підприємства. Коли Україна зіткнулася з блокуванням морських портів необхідним було зберегти експортну виручку. Розвиток переробної промисловості та відновлення зруйнованих підприємств дасть країні можливість експортувати продукцію з доданою вартістю та наповнювати бюджет валютною виручкою.

  Юлія Свириденко також акцентувала на питанні гуманітарного розмінування, на яке спрямовані зусилля Уряду і Мінекономіки в тому числі. У пріоритеті на сьогодні – розмінування 470 тисяч гектар сільгоспземель, куди спрямовуються сили як державних, так і приватних операторів.

  «На жаль, росія і білорусь – цей фактор небезпеки, який залишатиметься загрозою навіть після нашої перемоги. Тому наша мета – перетворити Україну на максимально безпечний простір, де є безпечні умови праці і проживання для людей. Усі зусилля Уряду – це тактичні кроки, які створюють передумови для того, щоб Україна зростала і відновлювалась у поствоєнний час», - підкреслила Юлія Свириденко.