• In English
 • 20 листопада у столичній галереї «Лавра» відкриється виставка «Ґарет Джонс. Щоденник»
  Український інститут національної пам'яті, опубліковано 12 листопада 2018 року о 12:04

  20 листопада 2018 року в столичній галереї «Лавра» відкриється виставка «Ґарет Джонс. Щоденник», присвячена постаті видатного британського журналіста, який першим розповів світові правду про Голодомор 1932-33 років в Україні.

  Відвідувачі виставки матимуть можливість зануритися у світ 30-х років ХХ століття, дізнатися, за яких умов Ґарет Джонс робив свої журналістські розслідування, з якими перепонами і брехнею стикався під час роботи, яким силам йому довелося протистояти. Кожен зможе поставити собі найболючіші питання: Що я можу зробити проти тоталітарної системи? Що я можу протиставити злу?

  Виставка, організована компаніями FILM.UA Group, Kinorob та AMUSEUM за підтримки Українського інституту національної пам’яті та Українського культурного фонду, стане першим кроком у реалізації масштабного соціально-просвітницького проекту компанії FILM.UA Group, метою якого є популяризація персони Ґарета Джонса в Україні та світі.

  Ґарет Джонс – британський журналіст, який, ризикуючи життям, тричі відвідав радянську Україну в найважчий період її історії. У 1930-1933 роках він побачив голод на власні очі і, не вагаючись, голосно розповів про це світу. Однак світ промовчав, політики Заходу не бажали чути незручну їм історію, а поважні медіа не підтримали журналіста в його боротьбі за правду, продовжуючи публікувати альтернативні новини, народжені у Москві. Проте посіяне Ґаретом зерно все ж таки проросло та похитнуло рух тоталітарної машини. Журналістські розслідування Ґарета згодом стали підґрунтям для написання алегоричного роману «Колгосп тварин» Джорджа Орвелла.

  «Ідея масштабного проекту, метою якого є популяризація імені Ґарета Джонса та його вкладу в поширення світом правди про Голодомор 1932-33 років в Україні, а також сприяння визнанню Голодомору геноцидом українського народу, у нас народилася під час роботи над історичним трилером «Ґарет Джонс» режисера Аґнєшки Голланд, що створюється спільними зусиллями Польщі, України та Великобританії, - розповідає продюсер стрічки Єгор Олесов. – У широкий прокат фільм вийде вже наступного року, а виставка «Ґарет Джонс. Щоденник» - наша перша спроба познайомити українців із цією видатною особистістю».