• In English
 • 2 грудня: Ситуація в соціальній сфері
  Департамент комунікацій Секретаріату Кабінету Міністрів України, опубліковано 02 грудня 2022 року о 18:50

  111 родин вже отримали пільгові кредити на житло в рамках державної програми іпотечного кредитування єОселя. У жовтні 2002 року стартував перший етап реалізації програми єОселя, ініційованої Президентом України Володимиром Зеленським. Процентна ставка за кредитами, які видаються в межах програми, становить 7 % річних. Проте упродовж першого етапу медики, кадрові військові, педагоги, правоохоронці, науковці сплачуватимуть менше. Для них запропоновані пільгові умови позики: кредит під 3% до 20 років з початковим внеском від 20%. Від початку жовтня, за даними Міністерства економіки, уже 111 родин отримали пільгові кредити на житло за програмою єОселя. Більшість із них - це військовослужбовці. Шість із них – родини медичних працівників. Другий етап реалізації програми єОселя розпочнеться у 2023 році. єОселя стане відкритою для всіх українців, які не мають власного житла та хочуть його придбати на чесних та доступних умовах під 7% річних.

  За 10 місяців 2022 року в Україні провели 265 органних трансплантацій. Війна не зупинила українських медиків, які за 10 місяців 2022 року провели 265 органних трансплантацій — це більше, ніж за аналогічний період довоєнного 2021 року. З 265 трансплантацій 136 (або 51%) проведено від померлого донора. Найчастіше пересаджували нирки — 188 разів, печінку пересадили 52 людям, серце — 25. Наразі органні трансплантації проводять у 25 медичних центрах країни. Цьогоріч найбільше провели у Першому медичному об'єднанні Львова, Національному Інституті хірургії та трансплантології ім. О. О. Шалімова та клініці «Оберіг». Також у 9 українських клініках успішно проводять трансплантацію гемопоетичних стовбурових клітин (ТГСК).

  Заклади професійної освіти отримають 18 автобусів від міжнародних партнерів для забезпечення власних потреб, які передані Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH за підтримки Федерального уряду Німеччини. «Нині наші заклади професійної освіти, як ніколи, потребують підтримки. Учні профтехів не лише навчаються, а й оновлюють приміщення закладів освіти, активно займаються волонтерською діяльністю.

  1 грудня 2022 року відбулося засідання комісії Державної служби якості освіти України, на якому розглянули питання щодо визначення порогового балу — кількості балів, мінімально достатньої для видачі сертифіката за результатами третього етапу сертифікації педагогічних працівників. Цьогоріч 1171 учитель початкових класів успішно пройшов сертифікацію, набравши 122 і більше балів за результатами вивчення практичного досвіду роботи. Відзначу, що максимальні 160 балів отримали 52 вчителі, з яких кожен третій — сертифікований вчитель 2019 року. Це говорить про високий рівень підготовки, відповідальність учасників сертифікації всіх років та довіру до цієї процедури.

  Починаючи з 24 лютого 2022 року, Україна отримує підтримку у сфері освіти від міжнародних організацій, ЄС та урядів іноземних країн. Зокрема, для здійснення освітнього процесу в умовах воєнного стану та вдосконалення дистанційного навчання триває забезпечення освітян цифровими девайсами, необхідним побутовим обладнанням, а також шкільними автобусами для підвезення здобувачів освіти. Партнерами з розвитку сфери освіти і науки України є понад 40 організацій та урядів іноземних країн.

  Указом Президента України Володимира Зеленського присуджено премії для молодих учених 2022 року. Премію Президента України для молодих учених присуджують за видатні досягнення в галузі природничих, технічних та гуманітарних наук, які сприяють розвитку науки, суспільному прогресу та утверджують високий авторитет вітчизняної науки у світі. Премії отримають автори 32 наукових робіт. Розмір кожної 40 тис. грн.

  МОЗ України та Федеральне міністерство охорони здоров’я Німеччини реалізують спільний освітній проєкт з надання допомоги пацієнтам з важкими опіками. Стажування у клініках Федеративної Республіки Німеччина пройдуть 40 українських лікарів. У складі команд є лікарі-комбустіологи, лікарі-анестезіологи, лікарі фізичної та реабілітаційної медицини та фізичні терапевти, які безпосередньо працюють з пацієнтами з важкими термічними травмами. Саме навчання відбуватиметься у провідних клініках, а саме — в опікових центрах Бохума, Берліна, Гамбурга, Дуйсбурга, Мурнау та Людвігсхафена. Нині стажування у цій сфері вже завершили 20 українських лікарів.

  У МОЗ відбулась зустріч з членами Незалежної міжнародної комісії ООН з розслідування щодо України. Міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко спільно з першим заступником Олександром Комарідою та заступниками Богданом Боруховським й Ігорем Кузіним провели зустріч з членами Незалежної міжнародної комісії ООН з розслідування щодо України (IICOIU). Комісія з незалежних експертів була створена з мандатом провести всебічне розслідування й належне документування порушень прав людини та воєнних злочинів, скоєних рф внаслідок повномасштабної збройної агресії проти України. Комісія вже представила на розгляд 77-ї Генеральної Асамблеї ООН доповідь про події в Київській, Сумській, Чернігівській та Харківській областях у період їхньої окупації у лютому-березні 2022 р.

  Європейська комісія забезпечить друк підручників для українських школярів. Україна взяла участь в європейському освітньому форумі
  2 грудня: Ситуація в соціальній сфері