• In English
 • 16 травня: Cитуація в соціальній сфері
  Департамент комунікацій Секретаріату Кабінету Міністрів України, опубліковано 16 травня 2022 року о 18:17

  МОЗ та USAID в Україні будуть покращувати електронні медичні сервіси. МОЗ разом з НСЗУ, державним підприємством “Електронне здоров’я” та експертами проекту USAID розпочали опис бізнес-архітектури охорони здоров’я. Цей документ є дуже важливим, оскільки допоможе всім учасникам сфери охорони здоров’я ефективніше взаємодіяти між собою, а також - трансформувати та оптимізувати процеси. Окрім того, розробка бізнес-архітектури дозволить виконувати цифрову трансформацію, опираючись на чіткі процесні послідовності та залежності, ураховуючи всі особливості, етапи та взаємозв’язки між процесами.Чіткі, прозорі, описані бізнес-процеси ЕСОЗ нададуть можливість ефективніше використовувати наявні ресурси системи, отримувати бажані дані та результати найкоротшим шляхом, а також ефективніше використовувати ресурси для її подальшого розвитку, зміни, доповнення.Відповідний документ очікується до презентації проектом USAID «Підтримка реформи охорони здоров'я» у вересні 2022 року.

  Національний науковий центр Польщі профінансує перебування 51 науковця з України, а також надасть кошти на оплату праці та дослідження. 51 науковець з України працюватиме у польських центрах. Національний науковий центр (Республіка Польща) оприлюднив результати набору спеціальної програми для українських дослідників, яка дозволить їм продовжити наукову діяльність у польських академічних та наукових підрозділах. Так,

  Уряд урегулював питання академічної мобільності. Під час засідання Уряду схвалено постанову про внесення змін до деяких постанов КМУ щодо врегулювання питань академічної мобільності. Акт, зокрема, визначає процедуру реалізації права на академічну мобільність, порядок проходження, визнання та зарахування результатів академічної мобільності для українських учасників в межах міжнародної співпраці в галузі освіти, науки, інновацій. Імплементація зазначеної процедури в умовах воєнного стану дасть змогу гарантувати право на безпечну освіту студентів, які вимушено покинули місце свого постійного перебування або Україну, в більш безпечних регіонах України або за кордоном, сприяти їхньому поверненню в Україну після завершення або припинення воєнного стану, адже офіційно дозволить зарахувати результати такого навчання після повернення до свого закладу постійного місця навчання. Також реалізація процедури гарантуватиме право на безпечні умови праці наукових та науково-педагогічних працівників, що підтримає інтелектуальний потенціал України, оскільки забезпечить збереження посади за основним місцем роботи до двох років.

  Україна отримала партію гуманітарної допомоги зі США. 15 тонн ліків для невідкладної допомоги та лікування хронічних хвороб надійшли до України із США. Серед них: препарати для замісної гормональної терапії, нейролептики, антидепресанти, протипухлинні, препарати для лікування серцево-судинних захворювань та хвороби Паркінсона тощо. Гуманітарний вантаж надіслано американськими благодійними організаціями Heart to Heart International та HOPE worldwide. Отримані ліки та медичні вироби вже були розподілені між лікарнями, переважно у східних та південних областях України, які зараз найбільше завантажені. Найближчими днями препарати приїдуть до лікарень та будуть застосовуватися при наданні медичної допомоги для цивільного населення та військових.

  У межах проєкту United24 у НБУ відкриють рахунок МОН для потреб освіти і науки. Уряд схвалив зміни до постанови про використання коштів, що надходять на офіційні рахунки для пожертв на підтримку України. Зокрема, в межах проєкту United24 буде відкрито поточний рахунок МОН для надходження коштів на потреби освіти і науки. Через великі руйнації в областях, де відбувалися воєнні дії, відновлення закладів та установ освіти потребують великого обсягу видатків. Водночас, у зв'язку із повномасштабним військовим вторгненням рф, у 2022 році видатки Міністерства освіти і науки скоротили майже на 15%. Відкриття рахунку МОН дозволить отримувати кошти у національній та іноземній валюті від фізичних та юридичних осіб, резидентів і нерезидентів як благодійну пожертву, гуманітарну допомогу, гранти та дарунки для вирішення найбільш нагальних проблем в галузі освіти і науки.

  Науковці української антарктичної станції «Академік Вернадський» долучилися до акції з підтримки захисників Маріуполя #World4Mariupol «Станція «Академік Вернадський» із вами! Антарктида з вами! Весь світ із вами! Маріуполь – це Україна!».


  16 травня: Cитуація в соціальній сфері