• In English
 • 13 липня: Ситуація в енергетиці
  Департамент комунікацій Секретаріату Кабінету Міністрів України, опубліковано 13 липня 2022 року о 18:36

  Головне:

  «Енергоатом» та Westinghouse: розпочато процес ліцензування технології АР1000 для будівництва нових блоків на Хмельницькій АЕС

  Введення в експлуатацію інтерконектора Греція-Болгарія для України відкриває потенціал для імпорту ще понад 2 млрд куб. м газу на рік

  Голова Міжнародного енергетичного агентства виступає за обмеження цін на російські нафтопродукти

  Стабільність інфраструктури

  Електроенергія

  11 липня 2022 року ДП «НАЕК «Енергоатом» та Westinghouse Electric Company підписали новий контракт щодо поглиблення співробітництва у питанні будівництва на Хмельницькій АЕС нових, 5-го та 6-го, енергоблоків за технологією AP1000®.

  Ці зусилля просувають раніше підписану угоду між компаніями про будівництво установок AP1000 на блоках №5 та №6 Хмельницької АЕС, початок процесу ліцензування та подальший розвиток ініціатив України в галузі екологічно чистої енергії.

  "Це важливі кроки для енергетичної незалежності України. Ми готові надати наші технології та обладнання для заводу AP1000 в Україні та постійно надихаємося непохитною рішучістю та стійкістю наших стратегічних партнерів", – зазначив президент Westinghouse Energy Systems Девід Дарем (David Durham).

  На півночі на підстанції 330 кВ закінчено налаштування елегазового вимикача, замінено частину пошкоджено проводу роз’єднувача, змонтовано частину нового обладнання.

  У східному регіоні повернуто в роботу два автотрансформатори на підстанції 330 кВ.

  На південному сході проводиться огляд двох повітряних ліній 330 кВ.

  Газ

  Введення в експлуатацію інтерконектора Греція-Болгарія є важливим етапом для Балкан і Європи в контексті зменшення залежності від російського газу, проте й для України відкриває потенціал для імпорту ще понад 2 млрд куб. м газу на рік, про це повідомив начальник управління роботи з замовниками послуг Оператора ГТС України Андрій Прокоф'єв.

  Для українських замовників відкривається додаткова можливість транспортувати газ з грецьких LNG-терміналів, зокрема з терміналу в Александруполісі потужністю 5,5 млрд (запуск заплановано до кінця 2023 року). З урахування ще незаброньованих потужностей (40%) можна орієнтуватися на потенційний імпорт обсягом приблизно 2,2 млрд куб. м газу на рік.

  Транспортувати газ з LNG-терміналів у Греції, а також Туреччини можливо Трансбалканським трубопроводом.

  Для використання цього маршруту вкрай важливо, щоб болгарський та турецький оператори підписали Угоду про взаємодію, а Молдова впровадила можливість здійснення віртуального реверсу природного газу, що є вимогою європейського законодавства.

  Для здійснення транспортування по цьому маршруту замовники мають забронювати потужності з Півдня на Північ у точках з’єднання між Туреччиною та Болгарією (або Грецією та Болгарією залежно від того, з якого LNG-терміналу буде здійснюватися імпорт), Болгарією та Румунією, Україною та Румунією, а також Молдовою та Україною.

  Іншим потенційним джерелом постачання газу Трансбалканським коридором може стати Азербайджан, що також зацікавлений в розширенні експорту до регіону.

  На початку 2023 року в Україні очікується перший випадок приєднання виробника біометану в особі ТОВ "Городище-Пустоварівська аграрна компанія" до газорозподільних мереж АТ "Чернігівгаз".

  Міжнародний вимір та санкції

  Чорнобильська АЕС приєдналася до Паризького центру Всесвітньої асоціації організацій, що експлуатують атомні електростанції

  Німеччина повністю припинить купувати російське вугілля 1 серпня і нафту з рф 31 грудня цього року

  Голова Міжнародного енергетичного агентства Фатіх Бірол заявив, що обмеження цін має розповсюджуватись не тільки на російську нафту, а й на продукти нафтопереробки.

  Міжнародний трейдер Trafigura завершив вихід з проєкту «Восток Ойл», продавши свою 10% частку гонконгській Nord Axis Limited.


  За даними Міністерства енергетики, Укренерго, Нафтогаз, Енергоатом

  13 липня: Ситуація в енергетиці