• In English
 • 12 вересня: Ситуація в соціальній сфері
  Департамент комунікацій Секретаріату Кабінету Міністрів України, опубліковано 12 вересня 2022 року о 17:45

  Понад 4 тис. українських дітей шкільного віку повернулися в Україну за останні 11 днів. Cтаном на 12.09.2022 року освітній процес відбувається у 12 904 школах: «На жаль, на тимчасово окупованих територіях розташовано 1 289 шкіл. Також за кордоном нині перебуває 488 045 дітей шкільного віку, а станом на 1 вересня їх було 492 077», – зазначив Сергій Шкарлет.

  3 116 працюють у традиційному форматі;

  5 713 – в онлайн-режимі;

  4 075 шкіл здійснюють освітній процес за змішаною формою.

  Уряд вніс зміни до Порядку провадження органами опіки та піклування діяльності, пов’язаної із захистом прав дитини. За поданням Мінсоцполітики розширено підстави для надання статусу дитини-сироти, дитини, позбавленої батьківського піклування, дітям, батьки яких: не виконують свої обов’язки з виховання та утримання дитини з причин перебування батьків на територіях, які розташовані в районі проведення воєнних (бойових) дій або які перебувають в тимчасовій окупації, оточенні (блокуванні) / тимчасово окупованій території; перебувають у розшуку як зниклі безвісти за особливих обставин або визнані такими, що зникли безвісти за особливих обставин; є військовополоненими (перебувають у полоні держави-агресора); позбавлені особистої свободи (затримані, взяті у заручники) органами влади держави-агресора. Водночас при отриманні статусу дитини-сироти, дитини, позбавленої батьківського піклування, відповідно до зазначених вище підстав, така дитина не має права бути усиновленою.

  Уряд вніс зміни до Правил перетинання державного кордону громадянами України у разі введення надзвичайного або воєнного стану. Зазначеними змінами знято обмеження щодо кількості виїздів за кордон для осіб з інвалідністю та осіб, що їх супроводжували. Унормовано питання підтвердження факту догляду особами, які здійснюють догляд за особою, яка має потребу в ньому. Збільшено строк для звернення супроводжуючих осіб до закордонної дипломатичної установи України в державі перебування для взяття осіб з інвалідністю, дітей з інвалідністю на консульський облік до семи робочих днів.

  Україна та Бельгія посилюють співпрацю у напрямі психічного здоров’я. Під час цьогорічної зустрічі Її Величності Королеви Бельгії Матильди і першої леді України Олени Зеленської та за підтримки директора Регіонального Європейського Бюро ВООЗ доктора Ганса Клюге і Міністерства охорони здоров’я України була ініційована й започаткована взаємодія між Україною та Бельгією у сфері психічного здоров’я. У межах цієї співпраці відбувся перший семінар, присвячений досвіду реформи системи психічного здоров'я. Найближчим часом за підтримки ВООЗ та всіх партнерів у рамках ініційованої першою леді України Національною програмою психічного здоровʼя та психосоціальної підтримки планується навчальний візит українських спеціалістів до Бельгії. Мета заходу – зустрітися з менеджерами, постачальниками та користувачами послуг, отримати більш детальне уявлення та обмінятися досвідом побудови системи піклування про психічне здоров’я.  12 вересня: Ситуація в соціальній сфері