• In English
 • 118 мільйонів гривень збитків нарахувала Держекоінспекція за вирубку лісу з кінця січня
  Державна екологічна інспекція України, опубліковано 19 червня 2020 року о 15:34

  З 21 січня до 16 червня 2020 року Державна екологічна інспекція нарахувала 118 мільйонів гривень збитків за незаконну вирубку лісу та склала 1309 адмінпротоколів.

  Про це повідомив голова Державної екологічної інспекції Андрій Мальований на своїй сторінці у Facebook

  «З 21 січня по 16 червня цього року Державна екологічна інспекція склала 1309 адмінпротоколів стосовно незаконної вирубки лісу, нарахувавши понад 118 мільйонів гривень збитків. Лише приблизно 1,6 мільйона гривень збитків було стягнуто», - написав Андрій Мальований.

  За словами голови ДЕІ, більшу частину незаконних вирубок у лісах України здійснюють не браконьєри, а лісові господарства.
  «Здебільшого у політиці, медіа та суспільстві говорять про лісорубів-браконьєрів. Однак насправді вони далеко не головна причина «облисіння» українських лісів.
  Зрубати дерево – це дуже непроста справа, безпечно і правильно це зробити може тільки спеціаліст. Крім того, робота браконьєрів рідко лишається непоміченою лісниками, які охороняють територію і чують, як працює лісопильна техніка.
  Найчастіше нелегальною вирубкою лісу промишляють лісові господарства, здійснюючи вирубку за відсутністю лісорубного квитка – спеціального документа, який дозволяє заготівлю деревини. Держекоінспекція нараховує штрафи за такі порушення та обраховує збитки від вирубки, однак ці рішення потім нерідко роками оскаржуються в судах і часто не на користь ДЕІ», - вважає Андрій Мальований.

  Посадовець додав, що для розв'язання проблеми з вирубкою лісів необхідно посилювати контроль за роботою лісгоспів.
  «Саме тому одним із перших моїх доручень на посаду голови ДЕІ – комплексна перевірка лісових господарств територіальними органами ДЕІ на предмет нелегальних рубок та порушення природоохоронного законодавства. Зокрема, важливо звірити реальний обсяг рубок з тим, який вказаний у документації.
  Впевнений, що тільки за рахунок жорсткого контролю зможемо припинити знеліснення в Україні», - підкреслив Андрій Мальований.