З 1 серпня розпочався новий етап програми єВідновлення. Тепер українці, які втратили своє житло через наслідки повномасштабної війни, мають можливість отримати компенсацію. За перші 10 днів з моменту запуску цієї послуги через платформу Дія було подано понад 1400 заяв. Зокрема, найбільше заяв на компенсацію надійшло від жителів Харківської (597 заяв), Київської (428 заяв) та Чернігівської (113 заяв) областей. Майже 60% поданих заяв стосуються компенсації за знищені квартири, а загальна площа зруйнованого майна перевищує 100 тисяч квадратних метрів. Оцінку та розгляд поданих заяв виконуватимуть комісії місцевого самоврядування. Вони також встановлюватимуть суму компенсації, враховуючи ряд факторів, таких як площа зруйнованого житла, рік побудови, класифікація об’єкта та середня вартість квадратного метра на вторинному ринку у конкретному регіоні. Комісії планують розпочати розгляд заяв з 15 серпня.
Відтепер українці, які перебувають за кордоном, зможуть отримувати пенсії та інші види грошової допомоги через міжнародний поштовий переказ. Ця можливість з’явиться завдяки новому експериментальному проекту, який був затверджений Урядом сьогодні. Міністерство соціальної політики розробило відповідну постанову на підставі дискусій щодо проблем громадян України, які тимчасово перебувають у Польщі. В рамках цього експерименту передбачено, що АТ «Укрпошта» буде здійснювати міжнародні поштові перекази пенсій та фінансової допомоги отримувачам, які тимчасово проживають за кордоном. Це нововведення спростить процес отримання пенсій та інших видів грошової допомоги для тих громадян України, які раніше отримували їх поштою та не мали банківських рахунків у відповідних банках. Для отримання цих платежів людям потрібно буде надіслати заяву до АТ «Укрпошта», яка може бути подана як на паперовому носії, так і в електронному вигляді. Спершу ця можливість отримання пенсій та фінансової допомоги через поштовий переказ буде доступна для українців, які проживають в Польщі. У разі необхідності, цей експеримент також можна буде поширити і в інших країнах.
Ще 13 ветеранів або членів їхніх сімей отримають кошти від держави на старт або розвиток свого бізнесу на майже 5 млн грн в рамках програми єРобота. Станом на 9.08.2023 вже 54 ветерани або члени їхніх сімей отримають гранти на загальну суму 21 млн грн.
Продовжується процес співбесід з кандидатами на помічників ветерана, які потім пройдуть навчання у Центрах ветеранського розвитку і потім працюватимуть у сервісних центрах. Спеціальні відбіркові комісії проводять оцінку потенціалу та мотиваційних спроможностей кандидатів для участі в проекті. У 32 громадах вже завершується другий етап відбору кандидатів у помічники ветерана, де 340 бажаючих подали заяви для участі у проекті. Загалом заплановано відібрати 400 кандидатів у 44 громадах.
Під час засідання 11 серпня було прийнято декілька рішень, спрямованих на захист прав дітей та дитинства. Перше рішення стосується розширення застосування принципу "гроші слідують за дитиною". Відтепер батьки з будь-якого куточка України зможуть отримувати кошти для організації дитячого відпочинку напряму безпосередньо від держави. Друге рішення передбачає перетворення комплексної послуги "єМалятко", яка діє з 2020 року, на сталу програму. За словами Прем’єр-міністра, за цей час батьки вже скористалися нею майже 412 тисяч разів. Новий порядок надання цієї послуги включатиме дев'ять різних компонентів, починаючи з реєстрації народження і завершуючи видачею "пакунка малюка". Ця програма надалі буде доступна через Дію.
Програма "Конкурентоспроможна економіка України" за підтримки USAID запускає грантову ініціативу, спрямовану на зміцнення фахового потенціалу українських підприємств. Її реалізація сприятиме швидкому перенавчанню та працевлаштуванню нових працівників в пріоритетних секторах економіки, забезпеченню безперервності і відновлення бізнесу та подальшому економічному відновленню країни. Проект реалізується спільно з Міністерством економіки України. Загальний бюджет грантової програми становить $2 млн. У рамках цієї ініціативи передбачається надання приблизно 20 грантів у розмірах від $35 000 до $150 000. Покращення кваліфікації працівників може відкрити нові можливості для тих українців, які залишилися в країні під час війни та шукають роботу, може стимулювати повернення тих, хто тимчасово покинув Україну, а також має на меті підтримати підприємства, які потребують висококваліфікованих спеціалістів для розширення виробничих можливостей та збільшення конкурентоспроможності на міжнародному ринку. Ця грантова програма відкрита для малих та середніх підприємств, бізнес-асоціацій, неурядових організацій, підприємницьких спільнот та інших організацій, які сприяють розвитку підприємництва. Реалізація грантової програми сприяє розвитку професійної освіти та підприємницької діяльності у сферах, пов'язаних з машинобудуванням, електротехнічним виробництвом, логістикою, меблевою та текстильною промисловістю, індустріальним дизайном, модними напрямками, а також сприяє розвитку навичок для експорту, міжнародної торгівлі та інтеграції з Європою. Подати заявку на отримання грантових коштів можна до 1 грудня 2023 року включно. У зв'язку зі значним інтересом, процес подачі та розгляду заявок буде проводитися етапами з наступними дедлайнами: 28 серпня, 16 жовтня та 1 грудня 2023 року.
Проект "Автошколи для осіб з інвалідністю" є ключовою ініціативою Міністерства внутрішніх справ, яка реалізується в рамках програми "Без бар'єрів" під патронатом першої леді Олени Зеленської. Мета цього проекту - створення ефективної та зручної системи адаптації осіб з інвалідністю до керування транспортними засобами, враховуючи їхні можливості та потреби. За місяць з моменту запуску перші учні вже успішно отримали свої посвідчення водія. На даний момент понад 30 осіб з інвалідністю здобувають навички для отримання водійських прав з метою самостійного керування транспортними засобами.