• In English
 • 11 квітня: Ситуація в транспортній інфраструктурі на 20:00
  Департамент комунікацій Секретаріату Кабінету Міністрів України, опубліковано 11 квітня 2022 року о 20:47

  Головне:

  В Україні створюють Координаційну раду з питань логістики у сільському господарстві

  Російські війська викрали 18 моряків із судна Smarta під прапором Ліберії в Маріупольському порту

  SkyUp планує перевозити великі обсяги вантажів із Китаю в Україну через Польщу, Румунію та Молдову

   Залізниця

  В Україні створюють Координаційну раду з питань логістики у сільському господарстві

  Для вирішення проблемних питань у сфері розвитку транзитного потенціалу та логістики, в Україні створюється спеціалізована Координаційна рада.

  Головою ради стане міністр аграрної політики та продовольства Микола Сольський, пише Укрінформ. Відповідна ухвала Кабміну №427 «Про утворення Координаційної ради з логістики в сільському господарстві» опублікована на урядовому порталі.

  Рада сприятиме координації між міністерствами, іншими центральними органами виконавчої влади, місцевими адміністраціями у сфері розвитку транзитного потенціалу та логістики.

  Рада також займатиметься підготовкою пропозицій та рекомендацій щодо формування та реалізації державної політики у сфері транспорту, шляхового господарства, розвитку транзитного потенціалу та логістики.

  Крім того, завдання ради – удосконалення логістики перевезень; підвищення ефективності процедур здійснення державного контролю при переміщенні товарів та транспортних засобів через державний кордон; скорочення витрат на міжнародні та внутрішні перевезення товарів; зменшення часу на транспортування товарів тощо.

  Укрзалізниця призначає на завтра, 12 квітня, 3 додаткових рейси Інтерсіті:

  • Дарниця - Дніпро (без заїзду на Київ-Пасажирський) о 08:30
  • Дніпро - Львів о 17:00
  • Харків - Львів о 17:00

  А також 13 квітня зі Львова до Дарниці (через Київ-Пасажирський) о 09:30.

  Укрзалізниця відновлює рух приміських поїздів на Південно-Західній залізниці.

  З 12 квітня щодня курсуватимуть рейси за наступними напрямками:

  • Терещенська - Шостка (відправлення о 15:07, прибуття 15:30, зворотно - відправлення о 15:50, прибуття о 16:15).
  • Конотоп - Шостка (відправлення о 6:40, прибуття о 8:38, зворотно відправлення о 8:58, прибуття о 10:56).
  • Конотоп - Ворожба (відправлення о 9:20, прибуття об 11:29, зворотно відправлення о 11:55, прибуття 14:00).
  • Конотоп - Бахмач (відправлення о 7:00 та 15:50, прибуття о 7:40 та 16:30 відповідно, зворотно відправлення о 7:55 та 16:50, прибуття о 8:35 та 17:30 відповідно).
  • Хутір Михайлівський - Конотоп (відправлення о 6:15 та 13:50 - прибуття о 8:46 та 17:50 відповідно); зворотно - о 10:25 та 14:20, прибуття відповідно о 12:54 та 16:49.
  • Терещенська - Конотоп (відправлення о 7:14, прибуття о 8:46, курсуватиме лише 12 квітня замість маршруту Хутір Михайлівський - Конотоп).

  Порти

  Пірати у Гвінейській затоці (Західна Африка) атакували балкер Arch Gabriel. Екіпаж, у складі якого 8 українців, не постраждав.

  На території Маріупольського морського торговельного порту, військовими Російської Федерації були захоплені та вивезені у невідомому напрямку члени екіпажу судна Smarta під прапором Ліберії та дружина капітана судна, яка на той час перебувала на борту. За попередніми даними, їх було вивезено у напрямку тимчасово окупованого Донецька. Серед викрадених 18 осіб є громадянами України, одна людина – громадянин Єгипту. Зв’язку з екіпажем та дружиною капітана немає. Перед захопленням моряків російські війська обстрілювали судно. Суховантаж зайшов у порт Маріуполя 21 лютого і далі мав слідувати до Туреччини. Проте через активну російську військову агресію він не отримав дозволу на вихід у море і залишився пришвартованим до 18-го причалу Маріупольського порту.

  Дороги

  За тиждень прямі втрати економіки України через розпочату Росією війну зросли на 12,2 млрд доларів і на 11 квітня перетнули позначку у 80,4 млрд доларів, або 2,4 трлн грн. Про це йдеться в оновленій оцінці збитків українській економіці проєкту KSE Institute "Росія заплатить".

  За 47 днів російської агресії в Україні пошкоджено, зруйновано або захоплено щонайменше 23 тис. кілометрів доріг і 37 тис. квадратних метрів житлового фонду.

  Постраждали щонайменше 277 мостів та мостових переходів, 10 військових аеродромів, 8 аеропортів та 2 порти.

  Тимчасову переправу на дорозі Р-30 Під’їзд до Ірпеня завершено. ЇЇ протяжність — 245 метрів, ширина — 9 м. Насипний міст витримає одночасний проїзд двох вантажівок в обидва боки. Це важливо, з огляду на те, що його основне призначення — це створення сталого логістичного сполучення для Ірпеня та прилеглих міст, які потребують як гуманітарної допомоги, так і будівельних матеріалів для відновлення інфраструктури.

  Сьогодні стартували роботи зі зведення тимчасової переправи поблизу Смолина. Дві тимчасові переправи буде збудовано на дорозі Р-69 Київ – Вишгород – Десна – Чернігів, біля сіл Смолин та Якубівка. Переправу у Смолині планується зробити за кілька днів, у Якубівці - до кінця тижня. Далі - роботи на дорозі Н-27 Чернігів – Мена – Сосниця – Грем'яч біля села Киселівка.

  Авіа

  SkyUp планує перевозити великі обсяги вантажів із Китаю в Україну через Польщу, Румунію та Молдову

  Авіакомпанія SkyUp (Київ) планує здійснення перевезень великих обсягів вантажів із Китаю в Україну через Польщу, Румунію та Молдову, а також розробляє концепт перевезень вантажів із США, для чого необхідно пройти спеціальну процедуру отримання дозволів FAA.

  Також веде діалог із Southern Airways Express (США) щодо брендування їхніх повітряних суден у кольори українського прапора та обговорює можливість створення "сестринських авіаліній", які могли б залучити працювати співробітників SkyUp на основі аутсорсингу.

  Міжнародний вимір та санкції

  Державний поштовий оператор Фінляндії Posti припиняє пересилання будь-яких листів та посилок між Фінляндією та Росією, а також між Фінляндією та Білоруссю з 11 квітня.

  Російські залізниці (РЖД) стали першою російською компанією, яка офіційно допустила дефолт через санкції. Факт несплати за євробондами на суму 250 млн швейцарських франків підтвердив спеціальний комітет – EMEA Credit Derivatives Determinations Committee, до складу якого входять деякі найбільші інвестиційні банки. Серед тих, хто проголосував за визнання дефолту РЖД були, зокрема, американські Bank of America, Goldman Sachs International і JPMorgan Chase Bank.


  Джерела: Мінінфраструктури, Укрзалізниця,USM, ЦТС, SkyUp

  11 квітня: Ситуація в транспортній інфраструктурі на 20:00