• In English
 • Міжнародна акція до 85-х роковин Голодомору «Запалімо свічку пам’яті!»
  Міністерство закордонних справ України, опубліковано 10 вересня 2018 року о 18:03

  ‪10 вересня до міжнародної акції з нагоди 85-х роковин Голодомору «Запали свічку пам’яті» долучились співробітники Посольства України в Республіці Казахстан, українська громада Казахстану та казахстанські науковці.

  В Українській греко-католицькій церкві Св. Йосифа в Астані відбувся молебень за загиблими під час Голодомору 1932-1933 років. Поминальне богослужіння відправив отець Андрій. У своїй промові він наголосив, що це богослужіння є проявом солідарності з українцями всього світу в молитовному спомині мільйонів жертв Голодомору. Участь у службі взяли парафіяни церкви, представники діаспори та дипломати Посольства.

  Того ж дня відбулося урочисте покладання квітів до пам'ятника жертвам Голоду в Казахстані 1932-1933 років. До церемонії покладання долучився науковець, фахівець з історії, заступник директора Інституту історії держави Комітету науки МОН Казахстану Амангельди Кашкімбаєв, який досліджує тематику Великого голоду в Казахстані 1932-1933 років.

  У Культурно-інформаційному центрі Посольства України в Республіці Казахстан відбувся перегляд документального фільму про Голодомор 1932-1933 років. Після перегляду фільму до учнів 47-ї школи м. Астани та представників української громади Казахстану звернувся Надзвичайний та Повноважний Посол України в Казахстані Іван Кулеба.

  У ході свого виступу Іван Кулеба підкреслив, що вже понад 20 країн світу визнали Голодомор в Україні 1932-1933 років геноцидом українського народу та закликав Казахстан також вжити кроків для взаємного визнання Голодомору в Україні й Великого голоду в Казахстані геноцидом українського та казахського народів.

  Амангельди Кашкімбаєв розповів про події Великого голоду 1932-1933 років у Казахстані, провів паралелі цієї події з Голодомором цих років в Україні та закликав учасників заходу зберігати пам'ять про цю страшну трагедію з метою недопущення подібних подій в майбутньому.

  Тематичні заходи в рамках Міжнародної акції «Запали свічку пам’яті» пройшли сьогодні також у Павлодарі та Караганді.

  Вічна пам’ять безвинно загиблим!

  Нагадаємо, що 1 вересня 2018 року розпочалося проведення закордонними дипломатичними установами України спільно з організаціями закордонних українців міжнародної акції до 85-х роковин Голодомору «Запалімо свічку пам’яті!».

  Метою акції, яка розпочалася за 85 днів до Дня пам’яті жертв Голодомору – 24 листопада 2018 року, є об’єднання українців усього світу і громадян інших країн, щоб вшанувати пам’ять про один з найбільших злочинів в історії людства ХХ століття.