• In English
 • 1 лютого: Ситуація в соціальній сфері
  Департамент комунікацій Секретаріату Кабінету Міністрів України, опубліковано 01 лютого 2023 року о 19:03

  Головне:

  В Україні проведено вже 50 трансплантацій кісткового мозку від неродинного донора.

  Держава фінансуватиме громадські об’єднання, що надаватимуть соціальні послуги людям з інвалідністю

  Міністр у справах ветеранів презентувала проекти Міністерства до урядового Плану заходів з післявоєнного відновлення та розвитку України

   

   В Україні проведено вже 50 трансплантацій кісткового мозку від неродинного донора. Серед 50 пацієнтів, які отримали необхідну допомогу шляхом пересадки кісткового мозку від неродинного донора, наймолодшому було 7 місяців, найстаршому – 57 років. Пошук неродинних донорів в Україні здійснюється через Український реєстр донорів кісткового мозку, який співпрацює зі Світовим реєстром. В Українському реєстрі наразі налічується понад 8 тис. потенційних донорів. Чим більша кількість зареєстрованих потенційних донорів, тим більше шансів у пацієнтів на одужання.

  Держава фінансуватиме громадські об’єднання, що надаватимуть соціальні послуги людям з інвалідністю. Уряд ухвалив постанову “Деякі питання надання фінансової підтримки громадським об’єднанням осіб з інвалідністю”, яка встановлює вимоги та визначає критерії участі громадських об’єднань осіб з інвалідністю у конкурсі для визначення проектів, на реалізацію яких надається фінансова підтримка. Постанова встановлює вимоги та визначає критерії участі громадських об’єднань осіб з інвалідністю у конкурсі для визначення проектів, на реалізацію яких надається фінансова підтримка. Організатором конкурсу визначається Фонд соціального захисту осіб з інвалідністю. Одержувачем бюджетних коштів може бути ГО, яке надає особам з інвалідністю соціальні послуги, що відповідають затвердженим державним стандартам соціальних послуг. При цьому громадське об’єднання може надавати одну або декілька послуг одночасно.

  Міністр у справах ветеранів презентувала проекти міністерства до урядового Плану заходів з післявоєнного відновлення та розвитку України. Державна ветеранська політика визначена одним із ключових напрямків роботи Уряду на 2023 рік. Наразі Мінветеранів у співпраці з іншими міністерствами і відомствами створює умови, щоб українські Захисники після повернення з війни та військовослужбовці після завершення служби мали всі необхідні інструменти для успішної інтеграції в суспільство, громаду, родину. Юлія Лапутіна презентувала 5 проектів та програм, які підтримали представники міжнародних партнерів та дипломатичних установ.

  Міністерство освіти і науки України підписало меморандум про співпрацю з Фондом Ганнса Зайделя та Українським інститутом міжнародної політики. У межах співробітництва сторони планують здійснювати просвітницьку роботу щодо європейських стандартів розуміння демократії, розвивати сталий діалог з (європейських) політичних тем між офіційними і посадовими особами сфер політики, науки, юстиції, ЗМІ та громадянського суспільства на національному регіональному та європейському рівні. Додатково будуть організовані заходи з посилення демократичної культури через розвиток політичної освіти та розвитку активного діалогу про європейські цінності та стандарти.

  Уряд підтримав ініціативу МОЗ щодо реформування системи проведення медико-соціальної експертизи. План передбачатиме шляхи формування нових маршрутів пацієнтів з обмеженнями повсякденного функціонування, які б забезпечили отримання медичних та соціальних послуг з моменту виникнення потреб в них, незалежно від отриманого статусу, а також забезпечення прозорості адміністративних та інших процесів, у тому числі шляхом впровадження ІТ-інструментів. Одним із інструментів, що сприятиме детінізації роботи під час проведення медико-соціальної експертизи, стане запровадження на практиці прозорої процедури встановлення інвалідності на основі єдиних принципів Міжнародної класифікації функціонування, обмежень життєдіяльності та здоров'я (МКФ). Відповідною постановою КМУ спрямував понад 383 млн грн субвенції на оплату поточних видатків МСЕК з 1 січня по 31 грудня 2023 р. Паралельно триватиме робота з впровадження оновленої системи реабілітації у сфері охорони здоров'я, перегляд порядків проведення спецекспертиз, передача непрофільних функцій МСЕК, впровадження нових цифрових інструментів для автоматизації та прозорості процесів тощо.

  Хмельниччина отримала чотири автомобілі швидкої допомоги. Чотири нові автомобілі отримали команди Хмельницького обласного центру екстреної медичної допомоги. Дві з них поїдуть до Хмельницького, один – до Кам’янця-Подільського і ще один – до Шепетівки. Міністерство охорони здоров’я закупило ці транспортні засоби для планового оновлення застарілих машин. Нові «швидкі» оснащені всім необхідним для надання людині невідкладної допомоги: дефібрилятор, монітор пацієнта, кисневі балони.

  31 січня 2023 року в місті відбувся круглий стіл «Людський капітал та соціальна інфраструктура» в межах бізнес-форуму «Rapid Recovery of Ukraine». «Пріоритетними політиками у сфері освіти для реагування на виклики війни є: безпека (обладнання укриттів у закладах освіти, створення безпечного освітнього середовища, психологічна підтримка учасників освітнього процесу), доступність (розвиток альтернативних моделей надання освітніх послуг, розбудова сучасних цифрових інструментів, розвиток цифрових компетентностей, забезпечення цифровими девайсами), а також освіта впродовж життя»,– зазначив Перший заступник Міністра освіти і науки Андрій Вітренко.

  Понад 10 тис. шкільних психологів створили мережу психосоціальної підтримки дітям, їхнім батькам та освітянам. 31 січня 2023 року, відбувся перший вебінар для практичних психологів у межах Екосистеми психологічної допомоги у сфері освіти, яку запровадило Міністерство освіти та науки України спільно з Інститутом модернізації змісту освіти і Асоціацією інноваційної та цифрової освіти у межах ініціативи першої леді України Олени Зеленської зі створення Національної програми ментального здоров’я.

  Тепер знятись з обліку ВПО можна і на порталі Дія. в Україні налічується майже 5 мільйонів ВПО. Дедалі більше українців повертаються до рідних домівок після деокупації територій або ж за умови зниження небезпеки обстрілів міст і сіл. Після повернення їм необхідно знятись з обліку ВПО. Раніше аналогічна послуга вже була доступна в застосунку Дія. Нею скористалися понад 85 тисяч українців. Для того, щоб скористатися цією послугою на порталі Дія, потрібно авторизуватися, обрати послугу “Скасування статусу ВПО”, заповнити необхідні дані, перевірити сформовану заяву та підписати її електронним підписом.