• In English
 • Інформація про роботу із зверненнями громадян, що надійшли до Кабінету Міністрів України у 2023 році

  2023-сайт.pdf

     Впродовж 2023 року до Кабінету Міністрів України надійшло 18 367 індивідуальних та колективних звернень від 154 511 громадян з усіх регіонів України.

       Найбільше звернень до Кабінету Міністрів України надійшло від жителів м. Києва, Харківської та Полтавської областей, найменше – з Автономної Республіки Крим, Луганської області та з-за кордону.

       Серед актуальних питань що порушували громадяни у зверненнях до Прем’єр-міністра України та Уряду впродовж 2023 року:

  • забезпечення дотримання законності та охорони правопорядку, реалізації прав і свобод громадян, запобігання дискримінації – 19 відсотків;
  • діяльності центральних органів виконавчої влади – 17,2 відсотка;
  • соціальної політики, соціального захисту населення – 15,9 відсотка;
  • комунального господарства – 14,2 відсотка.

      Продовжує свою роботу сайт «Електронні петиції» Урядового порталу, на який впродовж звітного періоду надійшло 952 петиції.

  Дев’ять петицій набрали необхідну кількість підписів громадян на їх підтримку, відповіді оприлюднено на Урядовому порталі.

     У зв’язку з введенням в Україні воєнного стану, тимчасово припинено особистий прийом громадян у приймальні Кабінету Міністрів України до дня припинення чи скасування воєнного стану.

     Водночас, для подання письмових звернень громадянами, які особисто звертаються до Уряду, поруч зі входом до приймальні Кабінету Міністрів встановлено скриньку для листів. За потреби працівниками Управління з питань роботи із зверненнями громадян надаються індивідуальні поради та консультації.

      Громадяни можуть звернутись до працівників приймальні за телефоном (044) 256-72-08.

     За даними, поданими центральними та місцевими органами виконавчої влади, до органів виконавчої влади впродовж 2023 року надійшло 506 224 звернення від 930 тис. громадян.


  Управління з питань роботи із зверненнями громадян

  Секретаріату Кабінету Міністрів України