• In English
 • Оголошується відбір сценарію телевізійних роликів щодо реалізації реформ Уряду у 2018 році
  опубліковано 23 жовтня 2018

  24
  жовтня

  09:00

  середа
  07
  грудня

  18:00

  п’ятниця

  Запрошення до участі у відборі сценаріїв

  Оголошується відбір сценаріїв шести соціальних телевізійних роликів (хронометражем кожного 30 секунд, відеозйомка).

  Інформація, яка може бути використана під час розробки сценаріїв:

  Децентралізація: передача ресурсів і повноважень на рівень громад сприяє регіонального розвитку і підвищенню комфорту життя їх жителів.  Завдяки фінансовій децентралізації власні доходи місцевих бюджетів суттєво зростають з року в рік ( з 68 млрд грн у 2014 році до прогнозованих 231 млрд грн у 2018 році). За ці кошти будуються, ремонтуються, утеплюються садочки, школи, амбулаторії, розбудовується інфраструктура громад. Уряд передав громадам усі фінансові інструменти і повноваження для розвитку. Задача керівників громад – розумно розпоряджатись ресурсами, планувати і залучати інвестиціє – всі можливості і державна підтримка для цього є.

  Дороги: Уряд запустив процес масштабного ремонту доріг у 2016 році. В 2017 було якісно відремонтовано вже понад 2 100 км автошляхів. Це найбільша кількість доріг, яка відремонтована за рік, з  2005 року. В результаті цього року  якісно відремонтовано близько 4 000 км автошляхів, з них   1 100 км – державних шляхів. Цього року на ремонти і будівництво доріг було спрямовано близько 46 млрд грн, з них 11,5 передано в регіони на ремонт місцевих доріг. В бюджеті на 2019 рік передбачено виділення 55 млрн грн, з них 14,6 млрд грн – на місцеві дороги, 2,5 млрд грн піде на безпеку дорожнього руху. За 5 років заплановано з’єднати якісними дорогами усі обласні центри, якість ремонтів суворо контролюється.

  Медицина: Уряд розпочав медичну реформу, у 2018 році реалізується перший етап – на первинній ланці меддопомоги. Українці отримали право вільно обрати свого лікаря, незалежно від місця проживання та прописки, і це вже зробили понад 22 мільйони громадян. Медичні заклади, що приєднались до реформи, почали отримувати фінансування за принципом «гроші йдуть за пацієнтом», і воно значно більше, ніж вони отримували за механізмом субвенції. Збільшення фінансування медзакладів дозволило їм суттєво підвищити зарплату лікарям. Пацієнти отримали додаткові сервіси в медзакладах «первинки» та нову якість медичної допомоги.

  ПенсіїУряд розпочав пенсійну реформу. Перший крок – осучаснення пенсій, яке було проведено в жовтні 2017 р. Завдяки реформі пенсії були перераховані відповідно до зростання зарплати і, таким чином, усунуто дискримінацію за роком виходу на пенсію. Осучаснення торкнулося 5,6 млн пенсіонерів. В 2018 році завдяки урядовій ініціативі розпочався перегляд військових пенсій, який відбуватиметься поетапно. В цьому році  середній розмір підвищення складе 1 476 грн. З 1 січня 2019 року військові пенсії зростуть в середньому ще на 738 гривень. Підвищені пенсії отримають майже 498 тис. колишніх військовослужбовців і міліціонерів. З 1 березня 2019 року вперше пенсії будуть автоматично перераховані  в залежності від зростання інфляції та середньої заробітної плати.

  Економіка: Завдяки економічній політиці Уряду, країна подолала кризу 2014 року. Українська економіка зростає 11 кварталів поспіль. В цьому році, за прогнозами, ВВП має зрости на 3,1%, в бюджеті-2019 р. закладено зростання ВВП на рівні 3%. За три роки в Україні створено близько 300 нових підприємств. В цьому році створено понад 400 тис нових робочих місць.

   

  АПК: Уряд підтримує ключові галузі економіки, в т.ч. АПК. За три роки обсяг бюджетної підтримки аграріїв збільшився майже в 20 разів. Загальний обсяг фінансування на наступний рік складає 7,9 млрд грн. Збережені раніше започатковані програми підтримки АПК, що сприятиме подальшому нарощуванню виробництва і експортних можливостей агросектора. Зокрема, на здешевлення придбання вітчизняної техніки передбачено 0,9 млрд грн, на розвиток фермерських господарств - 1 млрд грн, на розвиток тваринництва – 3,5 млрд грн, розвиток хмелярства, закладка молодих садів та виноградників – 400 млн грн.

   

   Пропозиції подавати до 07 листопада 2018 року включно секретарю робочої групи з розгляду пропозицій Козиній Ганні Миколаївні тел. 256-77-99.