• In English
 • 9 липня відбудеться вручення дипломів лауреатам Премії Кабінету Міністрів України імені Лесі Українки

  09
  липня

  13:00

  14:00

  вiвторок

  9 липня о 13.00 у Музеї Лесі Українки (Київ,  вул. Саксаганського, 97) відбудеться урочисте вручення дипломів лауреатам Премії Кабінету Міністрів України імені Лесі Українки за літературно-мистецькі твори для дітей та юнацтва.

  У заході візьмуть участь віце-прем’єр-міністр України, Голова Комітету з присудження Премії В’ячеслав Кириленко, голова Держкомтелерадіо Олег Наливайко, представники громадськості, діячі культури та мистецтв.

  Дипломи лауреатів за 2018 рік будуть вручені:

   у номінації «Літературні твори для дітей та юнацтва» - письменнику Івану Андрусяку за збірку віршованих казок для дітей молодшого шкільного віку «Зайчикова книжечка» та повість-казку «Третій сніг» (видавець – ТОВ «Фонтан Казок»);

  у номінації «Художнє оформлення книжок для дітей та юнацтва» - художнику-графіку Михайлу Александрову за художнє оформлення книги Сергія Товстенка «Ремонт Летючих Чудес» (видавець - ТОВ «Видавництво «Глоуберрі Букс»);

  у номінації «Театральні вистави для дітей та юнацтва» - режисеру-постановнику Київського академічного обласного музично-драматичного театру імені Панаса Саксаганського Артуру Прокоп’єву за виставу «Король Лев»;

  у номінації «Кінотвори для дітей та юнацтва» -  режисеру та художнику-постановнику Андрію Щербаку за анімаційний фільм «Причинна», створений за мотивами однойменної поетичної балади Тараса Шевченка  (кінокомпанія «МаГіКа-фільм»).


  Вхід на церемонію вручення премії вільний.


  Довідково

  Премія Кабінету Міністрів України імені Лесі Українки за літературно-мистецькі твори для дітей та юнацтва заснована за пропозицією Держкомтелерадіо в 2004 році. Вона присуджується щороку у чотирьох номінаціях до дня народження Лесі Українки за твори, які сприяють вихованню підростаючого покоління у дусі національної гідності, духовної єдності українського суспільства та здобули широке громадське визнання. Розмір грошової частини Премії становить 20 тис. гривень у кожній з номінацій.

  Організаційне забезпечення роботи Комітету з присудження Премії імені Лесі Українки здійснює Державний комітет телебачення і радіомовлення України. В установленому порядку він вносить пропозиції Комітету до Кабінету Міністрів України для прийняття рішення про присудження премії.