• In English
 • 9-10 листопада в Києві, Івано-Франківську, Житомирі та Запоріжжі пройдуть «Дні науки» – одну з локацій відкриє Міністр освіти і науки Ганна Новосад
  Міністерство освіти і науки України, опубліковано 08 листопада 2019

  09
  листопада

  12:00

  субота
  10
  листопада

  17:00

  неділя

  9-10 листопада 2019 року в Україні вже втринадцяте поспіль пройдуть «Дні науки». Це масштабний проект з популяризації науки, коли наукові установи НАН, виші, музеї, заповідники влаштовують лекції, майстер-класи, досліди, екскурсії для всіх охочих. Усі заходи – вільні та безкоштовні.

  Цього разу «Дні науки» відбудуться в 4 містах – Києві, Івано-Франківську, Житомирі та – вперше – у Запоріжжі. На всіх локаціях можна буде послухати та побачити безліч цікавого, а також поспілкуватися з українськими дослідниками. Повна програма /тут/.

  МОН вперше долучиться до «Днів науки»: буде організовано локацію в КНУ ім. Тараса Шевченка, де можна буде послухати 3 унікальні лекції:

  першого заступника Міністра освіти і науки Юрія Полюховича про його дослідження стародавньої цивілізації майя в джунглях Мексики, Гватемали, Белізу та Гондурасу;

  представника академічної науки Олексія Болдирєва – він погляне з глибин нейробіології на те, чому люди чхають;

  представника університетської науки Ігоря Комарова, який розкаже про пошук нових сучасних ідей для ліків від поширених хвороб.

  Локація: м. Київ, вул. Володимирська, 60 («червоний корпус» КНУ, ауд. 329)

  Початок: 12:00

  Планується, що локацію відкриє Міністр освіти і науки Ганна Новосад.

  На інших локаціях можна буде, наприклад, долучитися до екскурсії найстарішою обсерваторією Києва або Музеєм лісових птахів і звірів, дізнатися про ранню діагностику онкозахворювань, наслідки вживання молока, як народити Супермена, де та коли найбільше ризиків захворіти на інфекційні хвороби. Гостям покажуть перших ГМО домашніх улюбленців, як видалити кліща, скільки мікроорганізмів населяє повітря в приміщеннях та на дворі, зокрема, у сушарках для рук тощо.

  Контактні особи:

  КИЇВ Сергій Гончаров +380935150182 morozless@gmail.com

  ІВАНО-ФРАНКІВСЬК Артур Воронич +380978560680 a.voronych@nung.edu.ua

  ЖИТОМИР Андрій Грищук +380976942027 dni.nauky@gmail.com

  ЗАПОРІЖЖЯ Анастасія Торянік +380637319149 dni.nauky@gmail.com

  Довідково: Дні науки проводяться щорічно з 2013 року в багатьох містах України. Акція проходить двічі на рік та приурочена до Всесвітнього дня науки 10 листопада та українського Дня науки, який відзначається в травні. Ініціативу започатковано молодими вченими Національної академії наук України.

   Докладну інформацію про осінні «Дні науки – 2019» розміщено на сайтах: dni-nauky.in.ua та my.science.ua і сторінках у соціальних мережах: іnstagram@dni.naukу, telegram.me/dninauky, facebook@dni.nauky