• In English
 • 8 жовтня у Дніпрі відбудеться третій регіональний форум «Реформа системи шкільного харчування»
  Міністерство освіти і науки України, опубліковано 07 жовтня 2021

  08
  жовтня

  10:00

  17:30

  п’ятниця

  8 жовтня 2021 року за участі Першої леді Олени Зеленської та Прем’єр-міністра Дениса Шмигаля відбудеться третій регіональний форум «Реформа системи шкільного харчування».

  Захід пройде в межах Національної стратегії розбудови безпечного і здорового освітнього середовища у Новій українській школі за ініціативи Олени Зеленської та у співпраці Міністерства освіти і науки, Міністерства охорони здоров’я, Міністерства економіки, Державної служби з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів, ГО «Національна асоціація громадського харчування».

  У форумі візьмуть участь:

  Олена Зеленська, Перша леді України;

  Денис Шмигаль, Прем’єр-міністр України;

  Віктор Ляшко, Міністр охорони здоров’я;

  Любомира Мандзій, заступник Міністра освіти і науки;

  Ірина Новікова, заступник Міністра економіки;

  Іван Лукеря, заступник Міністра розвитку громад та територій;

  Владислава Магалецька, Голова Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів і захисту споживачів;

  Ольга Піщанська, Голова Антимонопольного комітету України;

  Василь Задворний, генеральний директор ДП «Прозорро»;

  Євген Клопотенко, засновник соціального проекту «Нове шкільне харчування (Cult Food)».

  Під час заходу відбудуться виступи спікерів та дискусії, зокрема – щодо впровадження та контролю дотримання нових норм харчування, публічних закупівель, проектного підходу до переобладнання закладів освіти тощо.

  Дискусійні панелі буде присвячено таким темам:

  безпечність та якість як основа реформи системи шкільного харчування;

  публічні закупівлі: якісний і проектний підхід.

  Також передбачено дискусію зі спікерами у форматі запитань-відповідей.

  В межах форуму заплановано проведення практичної панелі – демонстрації можливостей сучасного технологічного процесу від команди ГО «Національна асоціація громадського харчування». За 45 хвилин кухарі приготують обід в асортименті з шести страв для 700 людей – учасників форуму, а голова правління Асоціації Орест Степаняк презентує «дорожню карту» переходу на нові стандарти приготування.

  Учасниками форуму стануть представники шести областей – Дніпропетровської, Сумської, Харківської, Запорізької, Луганської, Донецької: голови/заступники ОДА, директори департаментів (управлінь) освіти і науки, директори департаментів економічного розвитку, голови територіальних громад, керівники органів управління освітою територіальних громад, керівники територіальних управлінь Держпродспоживслужби, керівники територіальних управлінь Державної служби якості освіти цих областей тощо.

  Форум відбудеться з дотриманням усіх карантинних норм для «жовтої» зони епідемічної небезпеки відповідно до змін до постанови Кабінету Міністрів №1236, які набули чинності з 20 вересня, та рекомендацій Головного санітарного лікаря.

  Місце проведення: м. Дніпро, Пр. О. Поля, 1.

  Час проведення: 10:00 – 17:30. Початок реєстрації – о 9:00.

  Підхід до преси відбудеться о 12:30. Акредитація представників медіа – до 9:00 7 жовтня за посиланням.

  Трансляція форуму: YouTube-канал та Facebook-сторінка МОН.

  Довідково

  Регіональний форум «Реформа шкільного харчування» відбудеться в межах Національної стратегії розбудови безпечного і здорового освітнього середовища у Новій українській школі. Захід організовує МОН та Дніпропетровська ОДА спільно з МОЗ, Міністерством економіки та Державною службою з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів і ГО «Національна асоціація громадського харчування» за ініціативи Першої леді Олени Зеленської.

  Це буде вже третій подібний регіональний форум. Перший відбувся 13 серпня у м. Буча, другий – 9 вересня в Одесі. До кінця листопада 2021 року МОН планує провести ще два подібні форуми у різних областях України.