• In English
 • 6 серпня Голова Держекоінспекції розкаже ЗМІ про екологічну загрозу «озера Гарячка»
  Державна екологічна інспекція України, опубліковано 05 серпня 2020

  06
  серпня

  10:00

  12:00

  четвер

  6 серпня Голова Державної екологічної інспекції України Андрій Мальований проінформує ЗМІ про екологічну небезпеку спалювання вугілля й переведення відходів спалювання у рідкий стан. Під час заходу журналісти матимуть можливість на власні очі побачити технічну водойму під назвою «озеро Гарячка», що є золовідвалом Дарницької ТЕЦ. Екоінспектори здійснять забори проб для подальших лабораторних аналізів, що є складовою комплексної перевірки Дарницької ТЕЦ.

  Державна екологічна інспекція України розпочала перевірку Дерницької ТЕЦ 31 липня й вона триватиме до 14 серпня. За результатами перевірки кияни отримають правдиві дані щодо кількості викидів забруднюючих речовин у довкілля.

  Перевірку проводить Державна екологічна інспекція України. Також запрошені представниками громадськості. Під час забору проб із золовідвалу буде присутній народний депутат України, заступник голови комітету з питань екологічної політики у Верховній Раді Олександр Маріковський та Член постійної комісії з питань екологічної політики при КМДА Ігор Мірошниченко.

  Нагадаємо, що Дарницьку ТЕЦ було побудовано 65 років тому, тоді ще не було сучасних уявлень про екологічну безпеку, а навколо була санітарна зона у 1,5 км шириною. Зараз впритул до озера Гарячка побудовано чимало багатоповерхівок і великий торговельний центр. З модернізацією ТЕЦ від використання цієї технічної водойми варто відмовитися, а її території рекультивувати.

  Час: четвер, 6 серпня о 10.00.

  Місце зустрічі: Україна, м. Київ, вул. Здолбунівська, 15 (біля АШАНА), об’єкт перевірки знаходиться навпроти.

  Акредитація до 18.00 05.08.2020 обов’язкова!

  Тел. для акредитації: +38 (050) 635-47-15 Марія.

  Увага! У зв’язку з необхідністю дотримуватися техніки безпеки на техногенному об’єкті підвищеної небезпеки, перелік акредитованих представників ЗМІ необхідно передати до служби безпеки підприємства не пізніше 18.00.