• In English
 • 6 лютого в Музеї науки відкриється інтерактивна фотовиставка до 25-річчя передачі Україні антарктичної станції від Великої Британії
  Міністерство освіти і науки України, опубліковано 05 лютого 2021

  06
  лютого

  11:00

  12:00

  субота

  Запрошуємо представників медіа долучитися до відкриття першої антарктичної фотовиставки в Музеї науки: "Від "Фарадея" до "Вернадського": 25 років передачі Україні британської антарктичної станції". В експозиції будуть представлені 20 великих фото про Антарктиду та роботу українських полярників, 3D-фотозона, відео про природу Антарктиди, полярні артефакти тощо. На відкриття запрошені полярники з майбутньої та перших Українських антарктичних експедицій.

  Подія відбудеться 6 лютого об 11:00 (прохід до Музею буде відкрито з 10:30).

  Адреса: проспект Академіка Глушкова, 1, павільйон 23, Музей науки Малої академії наук.

  Акредитація медіа: до 9:00 6 лютого за посиланням https://forms.gle/JpZTAJjv7TjkvsXi7

  У разі виникнення запитань, телефонуйте за номером 050-381-32-50 (Анна)

  Довідково

  6 лютого 2021 року виповнюється 25 років передачі Україні антарктичної станції від Великої Британії. Саме цього дня 1996-го над станцією "Фарадей" було піднято синьо-жовтий стяг, а її назва змінилася на "Академік Вернадський".

  Лише 30 країн світу мають свої цілорічні станції в Антарктиді. Для України, окрім престижу на світовій арені, це також велике «вікно можливостей»: наші науковці мають змогу долучатися до дослідження проблем планетарного масштабу.

  Уже 25 років відважні українці та українки щороку вирушають в річні експедиції, щоб досліджувати Антарктиду, підтримувати безперервні ряди спостережень (деякі тривають з 1947 року) та забезпечувати роботу станції.

  Дізнатися більше про Антарктиду та роботу українських полярників можна в інтерактивній фотовиставці "Від "Фарадея" до "Вернадського": 25 років передачі Україні британської антарктичної станції". Вона працюватиме в Музеї науки з 6 лютого до 21 березня 2021 року.

  Раніше частина експозиції вже розміщувалася в аеропорті "Бориспіль" та Верховній Раді України, однак для Музею науки виставку було суттєво оновлено та доповнено. Тепер її може побачити кожен охочий.

  Антарктична фотовиставка в Музеї науки – це спільний проект Національного антарктичного наукового центру, Музею та Малої академії наук.