• In English
 • 3 листопада – підписання 1000-ного договору державної програми «Доступна іпотека 7%»
  Міністерство фінансів України, опубліковано 02 листопада 2021

  03
  листопада

  11:00

  12:00

  середа

  3 листопада 2021 року відбудеться підписання 1000-ного договору в рамках Державної програми «Доступна іпотека 7%».

  Час проведення: 11:00-12:00.

  Місце проведення: бульвар Дружби Народів, 28-В , 3 поверх (відділення банку «Глобус»)

  Програма заходу:

  11:00 – підписання договору в рамках Державної програми «Доступна іпотека 7%».

  11:15 – прес-брифінг.

  Учасники прес-брифінгу:

  • заступник Міністра фінансів України з питань європейської інтеграції, голова ради Фонду розвитку підприємництва Юрій Драганчук;
  • виконавчий директор Фонду розвитку підприємництва Андрій Гапон;
  • представник уповноваженого банку Державної програми «Доступна іпотека 7%», голова Правління Глобус Банку Сергій Мамедов;
  • представник від забудовника, генеральний директор групи компаній «Інтергал-Буд» Дмитро Спітковський;
  • сім’я 1000-ного позичальника Державної програми «Доступна іпотека 7%».

   Акредитація представників ЗМІ до 17:30 год 02 листопада 2021 року за посиланням: https://forms.gle/C1kCPcoiMNxKpdF79; довідкова інформація за тел.: +380674070012.

  З метою протидії поширенню COVID-19 усі учасники та гості заходу мають мати один із зазначених документів: негативний ПЛР-тест або експрес-тест на визначення антигену строком дії 72 години; COVID-сертифікат, що підтверджу факт вакцинації.

  Довідково

  Державна програма «Доступна іпотека 7%» ініційована Президентом України Володимиром Зеленським для створення умов для забезпечення громадян України житлом.

  Програма реалізується Фондом розвитку підприємництва (ФРП) на виконання державних політик, що формує Міністерство фінансів України, згідно з Порядком здешевлення вартості іпотечних кредитів, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 24 січня 2020 р. №28.

  Нещодавно Кабінет Міністрів України прийняв постанову від 21 жовтня 2021 р. № 1106 «Про внесення змін до постанов Кабінету Міністрів України від 24 січня 2020 р. № 28 і 29», розроблену Мінфіном.

  Зокрема, скасовано вікові обмеження до нерухомого майна (крім об’єктів нерухомості в обласних центрах із чисельністю населення більше 1 млн, що мають бути прийняті в експлуатацію або реконструйовані не раніше ніж протягом десяти років) та збільшено ліміт можливого перевищення площі предмета іпотеки з 20% – до 40% від нормативної площі, яка оплачується позичальником самостійно.

  З метою стимулювання будівництва нового житла, Уряд України збільшив на 2 процентних пункти розмір компенсації процентів за іпотечними кредитами для купівлі житлової нерухомості на первинному ринку, що одночасно сприятиме пожвавленню економіки України.

  Для участі у Програмі позичальник (фізична особа) має подати заявку будь-якому з уповноважених банків, інформація про які розміщена на веб-сайті Фонду. У разі позитивного рішення уповноваженого банку щодо видачі іпотечного кредиту фізичній особі та її участі у Програмі з можливістю отримання Державної підтримки, відбувається укладання кредитного договору та договору іпотеки (іпотечного договору) між такою фізичною особою та уповноваженим банком. Позичальник сплачує проценти за компенсаційною процентною ставкою, різницю ж між комерційною і компенсаційною ставкою сплачує держава в особі Фонду.

  Максимальна сума іпотечного кредиту, передбачена Програмою, становить 2 000 000,00 (два мільйони) грн. Перший внесок власних коштів позичальника – 15% вартості предмета іпотеки. Максимальний термін погашення кредитних зобов’язань становить 240 місяців.

  Докладніше з умовами участі у Держпрограмі «Доступні кредити 7%», переліком 19-ти уповноважених банків та історіями успіху підприємців можна ознайомитись за посиланням.