29 грудня - прес-конференція Ірини Верещук щодо полегшення перетину КПВВ у Донецькій і Луганській областях та адміністративній межі із АР Крим

Департамент комунікацій Секретаріату Кабінету Міністрів України, Міністерство з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України, опубліковано 28 грудня 2021

29 грудня 2021, середа

Тривалість 15:30-16:00


29 грудня 2021 відбудеться прес-конференція Віце-прем’єр-міністра – Міністра з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України Ірини Верещук щодо полегшення перетину КПВВ у Донецькій і Луганській областях та адміністративній межі із АР Крим.

Початок заходу: 15:30

Місце проведення: прес-центр Будинку Уряду, вул. Михайла Грушевського, 12/2

Акредитація представників ЗМІ за посиланням: https://docs.google.com/forms/d/12vznP1IJATXMhulcZHX-G30mLeQvEfj7mk1O34DJAn4/viewform?edit_requested=true (до 14:00 29 грудня 2021 року)

Важливо! Акредитація на захід та пред’явлення документів, що посвідчують особу обов’язкові.

Згідно з рекомендаціями щодо COVID-безпечності, для участі потрібно буде показати один із перелічених документів:

  • "жовтий" або "зелений" COVID - сертифікат
  • довідку 063/о (картка профілактичних щеплень)
  • чинну довідку про негативний результат (48 год) ПЛР-тесту
  • аналогічні міжнародні сертифікати.

Задля дотримання карантинних норм кількість місць буде обмежена.

Трансляція: https://www.youtube.com/watch?v=KJhxJfadaLI

Довідково

Аналіз практики безкоштовного Covid-тестування громадян, які прибувають із тимчасово окупованих територій України, виявив із усього загалу тестувань на КПВВ лише 0,28% позитивних результатів. Це вказало на логістичну та моральну недоцільність обмежень, що суттєво ускладнюють процес перетину контрольних пунктів в’їзду-виїзду – зокрема обов’язкової вимоги реєстрації в електронному сервісі «Вдома» Єдиного державного вебпорталу електронних послуг. Крім того, надходили скарги і пропозиції від громадян України, які мешкають на тимчасово окупованих територіях, щодо відновлення справедливого ставлення у частині їхнього права на безперешкодне переміщення територією держави.

З огляду на це, за ініціативи Віце-прем'єр-міністра - Міністра з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України Ірини Верещук Уряд розглянув можливість спрощення процесу перетину лінії дотику у Донецькій і Луганській областях та адміністративної межі із АР Крим.