• In English
 • 28 березня Лілія Гриневич візьме участь у прес-брифінгу з нагоди реалізації проекту «БомбеЗНО» в межах робочої поїздки на Закарпаття
  Міністерство освіти і науки України, опубліковано 27 березня 2019

  28
  березня

  12:00

  13:00

  четвер
  Ужгород, Велика Добронь

  28 березня за участі Міністра освіти і науки Лілії Гриневич відбудеться прес-брифінг з нагоди реалізації проекту «БомбеЗНО». Він пройде у Великодобронській загальноосвітній школі Ужгородського району, де завершуються пришкільні мовні табори для експрес-підготовки до ЗНО з української мови випускників шкіл з угорською та румунською мовами навчання. Захід передбачений у межах робочої поїздки Міністра у Закарпатську область 28 березня 2019 року.

  Початок: о 12.00

  Місце проведення: с. Велика Добронь, 40 км від Ужгорода

  Передбачено трансфер: Ужгород – Велика Добронь

  Акредитація ЗМІ: Ольга Юр’єва, за телефоном +380 96 466 92 10 чи на e-mail olha.yurieva.ua@gmail.com

  У прес-брифінгу також візьмуть участь:

  Ганна Сопкова, директор департаменту освіти і науки Закарпатської ОДА

  Оксана Нечипоренко, директор громадської ініціативи GoGlobal

  Арто Вахтокарі, головний радник сприяння Фінського проекту підтримки шкільної реформи в Україні

  Довідково

   З 25 до 28 березня в школах Буковини та Закарпаття тривають пришкільні мовні табори «БомбеЗНО» – експрес-підготовка до ЗНО з української мови для випускників шкіл з угорською та румунською мовами навчання. Участь у них беруть понад 400 одинадцятикласників, які дізнаються лайфхаки з опанування української мови та поглиблюють знання з української літератури.

  Так, 2018 року 63%  учнів шкіл, розташованих у місцях компактного проживання румунської громади, не подолали поріг ЗНО з української мови. У місцях компактного проживання угорської громади поріг не подолали 67,5%  учнів шкіл.

  МОН у співпраці з освітніми організаціями ініціювало пілотний проект «БомбеЗНО», щоб збільшити кількість випускників у Закарпатській та Чернівецькій областях, які успішно долатимуть пороговий бал ЗНО. Це покращить шанси таких випускників на вдалу самореалізацію в Україні.

  Проект запустився на початку березня, він має кілька етапів реалізації: відбір вчителів з української мови та літератури з усієї країни, тренінг для 44 педагогів-учасників проекту, а також проведення чотириденних україномовних таборів.

  Участь у проекті безкоштовна.