• In English
 • 26 вересня відбудеться прес-конференція з нагоди старту проекту ліквідації могильника «історичних» радіоактивних відходів у рамках Трастового фонду НАТО
  Служба Віце-прем'єр-міністра України, опубліковано 25 вересня 2018

  26
  вересня

  09:00

  10:40

  середа
  м. Київ, бул. Лесі Українки, 26

  26 вересня 2018 року відбудеться прес-конференція з нагоди старту проекту ліквідації могильника «історичних» радіоактивних відходів у рамках Трастового фонду НАТО. На урочистій церемонії відкриття представники українських відомств та НАТО представлять проект ліквідації могильника «Цибулеве» (Кіровоградська область). Це вже другий подібний проект, що буде реалізовано на території України за підтримки НАТО задля усунення загрози розповсюдження радіоактивних матеріалів і їхнього негативного впливу на населення та навколишнє природне середовище.

  Коли: 26 вересня 2018 року, 09:00 - 10:40. Реєстрація починається о 08:30.

  Де: Конференц-зал Державного агентства України з управління зоною відчуження (м. Київ, бул. Лесі Українки, 26, 2 поверх).

  Модератор заходу: Голова Державного агентства України з управління зоною відчуження Віталій Петрук.

  Спікери:

  · Віце-прем’єр-міністр України з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Іванна Климпуш-Цинцадзе;

  · менеджер програм загальних послуг та співробітництва Агенції НАТО з підтримки і постачання (NSPA) Джон Босманс;

  · заступник Міністра оборони України з питань європейської інтеграції Анатолій Петренко;

  · заступник Голови Державної інспекції ядерного регулювання України Руслана Тріпайло;

  · представник Посольства Федеративної Республіки Німеччина в Україні – провідної держави проекту з боку НАТО.

  Акредитація ЗМІ обов’язкова: звертатися до Олени Ковальчук, прес-секретар, тел.: (044) 594-82-47, (095) 872-74-37, email: pressdazv@gmail.com.

  Довідково

  В Україні існують об’єкти, на території яких у період 1960-1990 років Збройними Силами колишнього СРСР у спеціалізованих сховищах (могильниках) були захоронені радіоактивні відходи, що утворилися внаслідок виконання військових програм колишнього СРСР. Для ліквідації цих могильників радіоактивних відходів, зменшення їх негативного впливу на навколишнє середовище і населення та приведення території об’єктів до екологічно безпечного стану Україна залучила допомогу НАТО.

  2016 року Україною разом з НАТО був започаткований перший пілотний проект із захоронення таких відходів. Об’єкт «Вакуленчук» Державної прикордонної служби України (смт Вакуленчук Житомирської області) був визначений першим за ступенем небезпеки. Проект з його ліквідації був успішно виконаний за допомогою НАТО протягом 2016-2017 років.