• In English
 • 6 листопада у Києві відкриється виставка "ГУЛАГ: про що мовчав мій дідусь"
  опубліковано 03 жовтня 2017

  03
  жовтня

  19:00

  вівторок
  Додати в календар 2017-10-03 19:00:20 2024-07-14 22:01:18 Europe/Kiev 6 листопада у Києві відкриється виставка "ГУЛАГ: про що мовчав мій дідусь" Event organizer. event@organizer.email

  6 листопада о 12:00 у Національному музеї історії України (м. Київ, вул. Володимирська, 2) відкриється виставка «ГУЛАГ: про що мовчав мій дідусь».

  Виставка висвітлює персональну історію в’язня ГУЛАГу Гельмута Вейса, його подорож із нацистської Німеччини до Радянського Союзу, досвід ув’язнення у сталінських таборах і життя після них. Цю трагічну історію розказано у подробицях завдяки оригінальним документам, які вдалося зібрати в архівах та бібліотеках.

  На 17 стендах йдеться про те, як Гельмут опинився у КАРЛАГу – величезному табірному комплексі, розташованому у степах Казахстану. Про зустріч з майбутньою дружиною, яка також відбувала покарання – п’ять років за обвинуваченням у антирадянській пропаганді. Про народження сина, виїзд з Казахстану у пошуках кращого майбутнього.

  Гельмут Вейс був одним із мільйонів людей, котрі повірили у комунізм. У зв’язку з цим він проміняв рідну Німеччину на Радянський Союз. Однак незабаром усвідомив, що ідеальна держава робітників та селян виявилася репресивним тоталітарним режимом. Та було занадто пізно. У листопаді 1937 року Гельмута заарештували за обвинуваченням у контрреволюційній діяльності й засудили до десяти років примусової праці. Наступні двадцять років він провів у ГУЛАГу – радянській системі таборів примусової праці – спочатку як в’язень, а потім як «вічний виселенець».

   

  Учасники:

  Володимир В'ятрович, Голова Українського інституту національної пам’яті

  Тетяна Сосновська, Генеральний директор Національного музею історії України

  Антон Вейс-Вендт, онук Гельмута Вейса, співробітник Центру досліджень Голокосту та релігійних меншин (м. Осло, Норвегія).

   

  Організатори: Український інститут національної пам'яті, Центр досліджень Голокосту та релігійних меншин (м. Осло, Норвегія), Український центр вивчення історії Голокосту, Національний музей історії України.

   

  Прес-служба Українського інституту національної пам’яті

  +380 44 281 08 91,

  memory.gov.ua,

  Facebook,

  Twitter

   

   

  Автор: УКРАЇНСЬКИЙ ІНСТИТУТ НАЦІОНАЛЬНОЇ ПАМ'ЯТІ