• In English
 • 8 липня відбудеться природоохоронна акція з нагоди Дня працівника природно-заповідної справи
  опубліковано 02 липня 2017

  02
  липня

  12:00

  неділя
  Додати в календар 2017-07-02 12:00:36 2024-04-19 15:38:55 Europe/Kiev 8 липня відбудеться природоохоронна акція з нагоди Дня працівника природно-заповідної справи Event organizer. event@organizer.email

  8 липня на території національному природному парку «Пирятинський», що на Полтавщині відбудеться природоохоронна акція присвяченої збереженню комах «Найменшінайбільш вразливі у природі».

  Також в рамках акції заплановано вручення Почесних грамот Міністерства екології та природних ресурсів України.  

   Цього року символом свята обрано одну з найменших папоротей, занесених до Червоної книги України, Аспленій Гейфлера (Asplenium x heufleri Reichardt). Це маленька (висотою до 14 см) і тендітна рослина, що росте в тріщинах скель лише в східному регіоні України, зокрема на Донецькому кряжу в Луганській області, поблизу річок Кальміус і Кальчик, та у відділенні «Кам’яні могили» Українського степового природного заповідника у Донецькій області.

  Акція «Найменшінайбільш вразливі у Природі» присвячена захисту комах та їхніх осель. За менш ніж 15 років в лісо-степовій зоні України видова чисельність комах скоротилася майже вдвічі унаслідок надмірного використання інсектицидів та втрати біотопів. Саме вони є важливою ланкою у харчових ланцюгах та основою трофічної піраміди багатьох екосистем. Їхня участь необхідна для перетворення органічних речовин та ґрунтоутворення. Комахи-запилювачі є «крилами кохання» всього різноманіття квіткових рослин, та запилюючи сільськогосподарські культури, підтримують наш добробут. Комахи є невід’ємною складовою будь-якої екосистеми, і без них неможливе існування біосфери нашої планети.

  Мінприроди закликає приєднатися до акції і зробити все можливе для найменших представників біоти за для збереження екологічної рівноваги планети.

  Акредитація для представників ЗМІ відкрита до 7 липня 15:00.

  З Києва і назад буде організовано транспорт.

  З питань акредитації звертайтесь за телефоном: 067 906 20 61 або e-mail: bluerivers.ukraine@gmail.com ( Олена Марушевська).

  Додаткова інформація за телефоном 044 206 21 93 або 067 784 11 53 (Олеся Петрович).

  Автор: МІНІСТЕРСТВО ЕКОЛОГІЇ ТА ПРИРОДНИХ РЕСУРСІВ УКРАЇНИ