• In English
 • 1 червня - запуск проекту "Антикорупційна ініціатива ЄС" і прес-брифінг Іванни Климпуш-Цинцадзе та Йоганнеса Гана
  опубліковано 31 травня 2017

  31
  травня

  11:27

  середа
  Додати в календар 2017-05-31 11:27:15 2024-07-15 17:55:24 Europe/Kiev 1 червня - запуск проекту "Антикорупційна ініціатива ЄС" і прес-брифінг Іванни Климпуш-Цинцадзе та Йоганнеса Гана Event organizer. event@organizer.email

  У четвер, 1 червня, о 15:10 – 16:10 в приміщенні Клубу Кабінету Міністрів України  відбудеться запуск проекту «Антикорупційна ініціатива ЄС» і прес-брифінг Віце-прем’єр-міністра з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Іванни Климпуш-Цинцадзе та Комісара ЄС із питань європейської політики сусідства і розширення Йоганнеса Гана.

  Також участь у заході візьмуть: Павло Петренко, Міністр юстиції України; Олександр Саєнко, Міністр Кабінету міністрів України; Рубен Медсен, Надзвичайний і Повноважний Посол Королівства Данія в Україні; Артем Ситник, Директор Національного антикорупційного бюро України; Наталія Корчак, Голова Національного агентства України з питань запобігання корупції; Назар Холодницький, Керівник Спеціалізованої антикорупційної прокуратури України; Єгор Соболєв, Голова Комітету Верховної Ради України з питань запобігання і протидії корупції; Антон Янчук, Голова Національного агентства України з питань виявлення, розшуку та управління корупційними активами; Ігор Черкаський, Голова Державної служби фінансового моніторингу України; Віталій Кличко, Міський голова м. Києва; Ека Ткешелашвілі, Голова проекту «Антикорупційна ініціатива ЄС в Україні».

  Місце проведення: м. Київ, вул. Інститутська, 7

  Акредитація представників ЗМІ триває до 10:00, 1 червня: klymchuk@kmu.gov.ua, +38 (067) 936 47 21.

  Прохання до журналістів прибути на місце події о 14:45,  щоб уникнути незручностей під час проходження реєстрації.  Вхід – за редакційними посвідченнями.

  Представники медіа зможуть послухати  вступні промови та заяви учасників, а також обговорення з представниками громадянського суспільства (близько 40-45 хвилин).

  Після цього відбудеться прес-брифінг Віце-прем’єр-міністра з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Іванни Климпуш-Цинцадзе та Комісара ЄС Йоганнеса Гана.

   

  Довідково

  Мета антикорупційної ініціативи ЄС – посилити спроможність новостворених антикорупційних інституцій і зміцнити зовнішній контроль за процесом реформ з боку Верховної Ради, громадянського суспільства та медіа. Ця ініціатива складається з трьох елементів:

  1. Вона посилить спроможності новостворених антикорупційних інституцій щодо ведення розслідувань, здійснення кримінальних переслідувань та покарань випадків корупції. Це стосується Національного антикорупційного бюро, Спеціалізованої антикорупційної прокуратури, Національного агентства з питань запобігання корупції та Національного агентства з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів. Окрім того, від цієї ініціативи також отримають користь нові антикорупційні суди (щойно їх буде створено), а також Державна служба фінансового моніторингу. У рамках програми будуть доступні різні види підтримки, адаптовані до потреб бенефіціарів. Вона стосуватиметься не лише експертного потенціалу та підготовки, але й вагомої ІТ-підтримки.

  2. Також ця ініціатива зміцнить спроможність Комітету Верховної Ради з питань запобігання й протидії корупції ретельно досліджувати законодавство у сфері боротьби проти корупції та стежити за впровадженням реформи. Аби допомогти українському парламенту із цими завданнями, буде створено Консультаційну раду міжнародних експертів.

  3. Окрім того, вона сприятиме залученню громадянського суспільства та медіа до антикорупційної діяльності, особливо в регіонах. Ініціатива допомагатиме місцевій владі, що підтримує справжні зміни, та готова до співпраці з організаціями громадянського суспільства, запроваджувати цілий комплекс антикорупційних заходів у муніципалітетах. Процес визначення цих муніципалітетів відбуватиметься протягом початкових місяців. Громадянське суспільство отримуватиме підтримку за допомогою грантів.

  Ініціатива триватиме три роки. Внесок Єврокомісії на її функціонування складає 15 млн євро, Міністерства закордонних справ Данії – 1,34 млн євро.