• In English
 • 25 лютого - прес-конференція «Чи безпечна вода в річці Дніпро? Нові дані про якість води в Україні за підтримки Європейського Союзу»

  25
  лютого

  10:00

  11:20

  четвер

  25 лютого буде презентовано вражаючі результати масштабного скринінгу якості вод Дніпра та його приток. Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів оприлюднить повний спектр речовин-забруднювачів, виявлених у басейні Дніпра, а також розповість, які джерела є основними забруднювачами та які заходи вживатимуться задля покращення стану вод в Україні.

  У рамках презентації буде порівняно результати скринінгу речовин-забрудників у воді та біоті басейну Дніпра з результатами скринінгу у річкових басейнах Дністра та Дону.

  Чи безпечна вода у Дніпрі? У басейні головної артерії країни виявлено нові речовини-забруднювачі, серед яких пестициди, фармацевтичні препарати та важкі метали. Концентрації вищезгаданих небезпечних речовин у більшості випадків перевищують екологічні стандарти якості ЄС.

  Такі дані вдалося отримати завдяки скринінгу забруднюючих речовин, який вперше проводився в басейні річки Дніпро в рамках проекту ЄС «Водна ініціатива Європейського Союзу плюс для країн Східного партнерства (EUWI+)».

   Спікери:

  • Роман Абрамовський – Міністр захисту довкілля та природних ресурсів України;
  • Михайло Хорєв – заступник Міністра захисту довкілля та природних ресурсів України;
  • Клое Алліо – керівниця відділу співробітництва у сфері економіки, енергетики, інфраструктури та довкілля Представництва Європейського Союзу в Україні (онлайн);
  • Ярослав Слободнік – директор Інституту навколишнього середовища, Словацька Республіка (онлайн);
  • Олександр Цинке – керівник групи експертів проекту ЄС «Водна ініціатива Європейського Союзу плюс для країн Східного партнерства (EUWI+)» (онлайн).

  Дата та час: 25 лютого 2021 р., 10:00 – 11:20. Початок реєстрації о 09:30.

  Адреса: ІА «Укрінформ», вул. Богдана Хмельницького, 8/16, (ст. м. «Театральна»).

  Робочими мовами є українська та англійська. Буде забезпечений синхронний переклад.

  Акредитація ЗМІ обов’язкова: /за посиланням/

  У зв’язку з карантинними обмеженнями кількість місць обмежена.

  За додатковими питаннями звертайтеся за телефоном:  097 710 90 79, Євгенія.

  Довідково 

  З вересня 2016 р., проект Європейського Союзу «Водна ініціатива ЄС Плюс для Східного партнерства» надає підтримку шістьом державам Східного партнерства у наближенні їх законодавства до вимог ЄС у сфері управління водними ресурсами, зокрема у питаннях управління транскордонними річковими басейнами України. В Україні проект надає підтримку Міністерству захисту довкілля та природних ресурсів та Державному агентству водних ресурсів у розробці водної політики та управлінні річковим басейном. Проект співфінансується Європейським Союзом (23.5 млн євро) та Австрією і Францією (1 млн євро). Проект впроваджується Організацією з економічного співробітництва та розвитку (OECD), Європейською економічною комісією ООН (ЄЕК ООН) та консорціумом держав-членів ЄС, а саме Екологічним агентством Австрії та Міжнародним офісом води (Франція).