10:00
11:20
25 лютого буде презентовано вражаючі результати масштабного скринінгу якості вод Дніпра та його приток. Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів оприлюднить повний спектр речовин-забруднювачів, виявлених у басейні Дніпра, а також розповість, які джерела є основними забруднювачами та які заходи вживатимуться задля покращення стану вод в Україні.
У рамках презентації буде порівняно результати скринінгу речовин-забрудників у воді та біоті басейну Дніпра з результатами скринінгу у річкових басейнах Дністра та Дону.
Чи безпечна вода у Дніпрі? У басейні головної артерії країни виявлено нові речовини-забруднювачі, серед яких пестициди, фармацевтичні препарати та важкі метали. Концентрації вищезгаданих небезпечних речовин у більшості випадків перевищують екологічні стандарти якості ЄС.
Такі дані вдалося отримати завдяки скринінгу забруднюючих речовин, який вперше проводився в басейні річки Дніпро в рамках проекту ЄС «Водна ініціатива Європейського Союзу плюс для країн Східного партнерства (EUWI+)».
Спікери:
Дата та час: 25 лютого 2021 р., 10:00 – 11:20. Початок реєстрації о 09:30.
Адреса: ІА «Укрінформ», вул. Богдана Хмельницького, 8/16, (ст. м. «Театральна»).
Робочими мовами є українська та англійська. Буде забезпечений синхронний переклад.
Акредитація ЗМІ обов’язкова: /за посиланням/.
У зв’язку з карантинними обмеженнями кількість місць обмежена.
За додатковими питаннями звертайтеся за телефоном: 097 710 90 79, Євгенія.
Довідково
З вересня 2016 р., проект Європейського Союзу «Водна ініціатива ЄС Плюс для Східного партнерства» надає підтримку шістьом державам Східного партнерства у наближенні їх законодавства до вимог ЄС у сфері управління водними ресурсами, зокрема у питаннях управління транскордонними річковими басейнами України. В Україні проект надає підтримку Міністерству захисту довкілля та природних ресурсів та Державному агентству водних ресурсів у розробці водної політики та управлінні річковим басейном. Проект співфінансується Європейським Союзом (23.5 млн євро) та Австрією і Францією (1 млн євро). Проект впроваджується Організацією з економічного співробітництва та розвитку (OECD), Європейською економічною комісією ООН (ЄЕК ООН) та консорціумом держав-членів ЄС, а саме Екологічним агентством Австрії та Міжнародним офісом води (Франція).