• In English
 • 8 травня у Києві відкриють виставку про внесок УПА в перемогу над нацизмом
  опубліковано 04 травня 2017

  04
  травня

  15:11

  четвер
  Додати в календар 2017-05-04 15:11:59 2020-05-29 08:06:05 Europe/Kiev 8 травня у Києві відкриють виставку про внесок УПА в перемогу над нацизмом Event organizer. event@organizer.email

  До річниці завершення Другої світової війни в Європі киянам покажуть історію антинацистської боротьби українських повстанців. Виставку “УПА — відповідь нескореного народу” презентує Український інститут національної пам’яті.  

   

  Час: 8 травня, 12:00

  Місце: площа перед Національним музеєм історії України

  (вулиця Володимирська, 2, Київ)

   

  8 травня Європа вшановує День пам’яті та примирення. У цей день важливо нагадати про місце України на аренах світової війни. Витоки антинацистської позиції ОУН, український рух опору, ідеологічне протиборство УПА і Третього Рейху, українські націоналісти у нацистських концтаборах і тюрмах – про це розповідає фотодокументальна виставка «УПА — відповідь нескореного народу».

  Організатори зазначають, що внесок українських повстанців у боротьбі об’єднаних націй проти агресора залишається маловідомим.

  “Наші земляки змушені були воювати за чужі інтереси і навіть вбивати інших українців, одягнених в однострої різних імперій. Але близько 100 тисяч молодих хлопців та дівчат кинули виклик обом тоталітарним режимам — нацистському та комуністичному. Вони стали воїнами Української повстанської армії”, — розповідає історик Володимир В’ятрович, голова Українського інституту національної пам’яті та один із авторів виставки.

  УПА стала єдиною армією в Другій світовій війні, створеною самими українцями. УПА стала відповіддю нескореного народу.

  Фотодокументальна виставка «УПА — відповідь нескореного народу» — це розповідь про боротьбу повстанців проти нацистського та комуністичного тоталітарних режимів. 8 травня в Києві Інститут національної пам’яті представить першу частину виставки “Повстанці проти нацизму”. Друга частина “Повстанці проти комунізму” буде відкрита у жовтні, напередодні 75-ї річниці створення УПА.

  «УПА — відповідь нескореного народу» є спільним проектом Українського інституту національної пам’яті, Центру досліджень визвольного руху, Національного музею-меморіалу «Тюрма на Лонцького» та Галузевого Державного архіву Служби безпеки України.

  Як відомо, нацистська Німеччина капітулювала 8 травня 1945 року. О 23:01 в Європі настала перша хвилина миру. Українці воювали у складі 6 армій антигітлерівської коаліції та у лавах визвольного руху. Від 2014 року Україна спільно з Європою відзначає День пам’яті та примирення 8 травня. А 9 травня — день перемоги над нацизмом у Другій світовій війні. Символом пам’ятних заходів є червоний мак. Гасло “1939-1945. Пам’ятаємо. Перемагаємо”.

   

   

  Прес-служба Українського інституту національної пам’яті

  uinp.ua@gmail.com   тел.: +380 44 281 08 91; 097 236 57 48

  memory.gov.ua

  Facebook Twitter