• In English
 • 4 квітня Володимир Гройсман та Лілія Гриневич візьмуть участь у конференції "Професійна освіта та підготовка робітничих кадрів: сприяння соціально-економічному та регіональному розвитку України"
  опубліковано 03 квітня 2017

  03
  квітня

  12:56

  понеділок
  Додати в календар 2017-04-03 12:56:14 2022-10-06 11:23:25 Europe/Kiev 4 квітня Володимир Гройсман та Лілія Гриневич візьмуть участь у конференції "Професійна освіта та підготовка робітничих кадрів: сприяння соціально-економічному та регіональному розвитку України" Event organizer. event@organizer.email

  4 квітня 2017 року за участі Прем’єр-міністра України Володимира Гройсмана та Міністра освіти і науки України Лілії Гриневич відбудеться конференція «Професійна освіта та підготовка робітничих кадрів: сприяння соціально-економічному та регіональному розвитку України».

  Конференція відбудеться у межах проекту Європейського фонду освіти (ЄФО) «Децентралізація професійно-технічної освіти в Україні – поштовх до дій».

  Учасники обговорять розвиток професійної освіти в Україні в контексті децентралізації, шляхи побудови ефективної системи та оптимізації мереж ПТО, державно-приватне партнерство та ін.

  Початок заходу: 11.00

  Місце проведення: готель Hilton (м. Київ, бульвар Т. Шевченка, 30)

  Акредитація для ЗМІ: до 19.00 3 квітня за тел. (044) 481-32-62 aбо e-mail: kirilova@mon.gov.ua

  Детальна програма заходу – за посиланням.

   

  Довідково

  ЄФО – це агенція Європейського Союзу, створена 1994 р. з метою сприяння розвитку систем професійної підготовки і навчання в країнах-партнерах.

  Міністерство освіти і науки України активно співпрацює з ЄФО щодо удосконалення національної системи професійно-технічної освіти відповідно до європейських стандартів. Напрями співпраці України з ЄФО:

  навчання впродовж життя,

  розвиток професійних навичок і кваліфікацій,

  формування підприємливості,

  підвищення якості професійної освіти,

  оптимізації управління і фінансування,

  участь у Туринському процесі.

  Зокрема, ЄФО здійснює підтримку країн-партнерів шляхом аналізу їхньої політики у галузі професійної освіти і навчання на основі фактичних даних під назвою «Туринський процес».

  Система ПТО аналізується щодо критеріїв зовнішньої ефективності (демографія, економіка, ринок праці, задоволення соціальних потреб) та внутрішньої ефективності (якість професійної освіти в аспектах професійних і освітніх стандартів, матеріально-технічної бази, кадрового потенціалу, управління і фінансування).

  В Україні у межах «Туринського процесу» було підготовлено національні звіти за 2010, 2012, 2014 та 2016 роки.

  Окрім того, у 2013-2014 роках в Україні реалізовано пілотний проект ЄФО «Туринський процес – розвиток потенціалу регіонів». Методологію підготовки Туринського звіту було апробовано у 5 пілотних регіонах – Дніпропетровській, Вінницькій, Сумській, Хмельницькій областях та м. Києві.

  У 2016 році «Туринський процес» в Україні був дворівневим – передбачав поєднання регіонального і національного рівнів. Кожним регіоном проведено моніторинг системи ПТО. Підготовлено 25 регіональних програм розвитку економіки та системи професійно-технічної освіти.

  Докладнішу інформацію можна переглянути в Зеленій книзі про децентралізацію ПТО в Україні