• In English
 • 18 січня: 75-а річниця від початку вивезення українців на примусові роботи до Німеччини
  опубліковано 15 січня 2017

  15
  січня

  12:00

  неділя
  Додати в календар 2017-01-15 12:00:32 2020-07-06 23:46:50 Europe/Kiev 18 січня: 75-а річниця від початку вивезення українців на примусові роботи до Німеччини Event organizer. event@organizer.email

  75 років тому розпочалося примусове вивезення населення України в Німеччину. Із часів використання рабської праці примусові роботи в Німеччині під час Другої світової війни були наймасовішим застосуванням праці іноземців в економіці окремої держави. За приблизними підрахунками, 1,72,4 млн українців були вивезені у Німеччину.

  Перебуваючи на роботах у Третьому райху, "остарбайтери" виснажливо працювали, голодували, помирали від інфекційних хвороб і виснаження. Міжнародний військовий трибунал у Нюрнберзі у 1946 році визнав примусову працю іноземців, яку використовували в нацистській Німеччині, злочином проти людяності та порушенням норм міжнародного права.

  Для вшанування цієї трагічної річниці 18 січня у Національному музеї історії України у Другій світовій війні (Київ, Лаврська 27) пройдуть пам’ятні заходи:

  12:00: «Остарбайтери» – музейна рефлексія в експозитарному просторі.

  Презентація музейної колекції та нових досліджень проблеми заступником генерального директора Національного музею історії України у Другій світовій війні Любов’ю Легасовою

  Спогади Надії Слєсарєвої та інших колишніх "остарбайтерів".

  12:30: Українці на примусових роботах у нацистській Німеччині. До історії проблеми.

  Виступи:

  Голови Українського інституту національної пам’яті Володимира В'ятровича

  Президента Громадської організації «Міжнародний фонд «Взаєморозуміння і толерантність» Ігоря Лушнікова

  Завідувача відділу історії України періоду Другої світової війни Інституту історії України НАН України Олександра Лисенка

  Дослідника історії Другої світової війни, колекціонера Дмитра Піркла

  14:00: «Музейна платформа історика».

  Зустріч із науковим співробітником Інституту історії України НАН України Тетяною Пастушенко. Тема: «Українські примусові робітники в нацистській Німеччині. Довгий шлях до визнання».

  Також під час заходу відбудеться показ документальних свідчень українських примусових робітників.

  Вхід вільний. Подія у Facebook за посиланням.

  Організатори: Національний музей історії України у Другій світовій війні, Український інститут національної пам’яті, Інститут історії України НАН України, громадська організація Міжнародний фонд "Взаєморозуміння і толерантність"

  Контакти:

  Тел. 097 198 98 07 Аліна Малород – реєстрація преси

  Адреса: вул. Лаврська, 27, м. Київ, Україна

  e-mail: warmuseum.kiev@gmail.com