• In English
 • 23 грудня - вручення премії імені В’ячеслава Чорновола
  опубліковано 20 грудня 2016

  20
  грудня

  12:00

  вiвторок
  Додати в календар 2016-12-20 12:00:06 2020-09-25 08:41:51 Europe/Kiev 23 грудня - вручення премії імені В’ячеслава Чорновола Event organizer. event@organizer.email

  23 грудня відбудеться урочисте вручення премії імені В’ячеслава Чорновола за кращу публіцистичну роботу в галузі журналістики.

  Початок заходу: 12.00.

  Місце проведення: ІА «Укрінформ» (Київ, вул. Б. Хмельницького, 8/16)

  Акредитація представників ЗМІ на церемонію вручення премії імені В’ячеслава Чорновола за кращу публіцистичну роботу в галузі журналістики за тел. 278-83-52, або за e/mail: pr@tvradio.gov.ua

   

  Довідково

  2016 року премію присуджено Володимиру Земляному за публіцистичну збірку «Русский разухай, или украинские грабли», у якій автор за допомогою фактів із історії й культури України спростовує міфи російської пропаганди, розвінчує ідеї «руського миру».

  Почесними грамотами Держкомтелерадіо будуть відзначені також інші представлені на конкурс роботи. Це, зокрема, книга журналістки газети «Дзеркало тижня» Світлани Орел «Розстріляна «Просвіта» про репресованих просвітян Кіровоградщини та книга історика Романа Матузка «Визвольна» світова: крах планів Москви», у якій  автор досліджує агресивну політику Радянського Союзу, ідеологічні основи розпалювання Другої світової війни.

  Участь у церемонії вручення премії візьмуть Голова Держкомтелерадіо Олег Наливайко, перший заступник Голови Держкомтелерадіо Богдан Червак, президент Національної академії державного управління при Президенті України, голова Народного Руху України Василь Куйбіда, політик і громадський діяч, син В’ячеслава Чорновола - Тарас Чорновіл.

  Також на церемонію вручення премії запрошені викладачі і студенти Інституту журналістики КНУ ім. Т.Г. Шевченка, оскільки лауреат премії нинішнього року Володимир Земляний і відзначена почесною грамотою Держкомтелерадіо Світлана Орел є випускниками цього вишу. Також цей університет (на той час – факультет журналістики КДУ ім. Т.Г. Шевченка) в 1960 році закінчив з відзнакою і сам майбутній Герой України, провідник українського національно-демократичного визвольного руху кінця 80-х-90-х років, політик і публіцист В’ячеслав Чорновіл. Темою його дипломної роботи була «Публіцистика Бориса Грінченка».

  Премія імені В’ячеслава Чорновола за кращу публіцистичну роботу в галузі журналістики присуджується з 2004 року відповідно до постанови Кабінету Міністрів України. Її грошовий еквівалент - 5 тисяч гривень. У 2016 році на здобуття премії у Держкомтелерадіо надійшло 16 творчих робіт.

  Протягом 2004-2015 років лауреатами премії стали такі автори та колективи: 2004 рік - Василь Кривий за публікацію «Пуста хата» в газеті «Буковина», м. Чернівці; 2005 рік – Серафима Розумович за публікацію «Сутінки в імперії бідності» в газеті «Літературна Україна»; 2006 рік – Костянтин Перцовський  за публікацію «Я – українець!» в газеті  «Голос України»; 2007 рік – Іван Корсак за публікацію «Гетьманич Орлик» в газеті  «Сім’я і дім», м. Луцьк; 2008 рік – Леонід Мужук за фільм-дилогію «33» (Київська регіональна  державна телерадіокомпанія); 2009 рік - авторський колектив Закарпатської ОДТРК за фільм «Гіркота солодкої землі»; 2010 рік – Сергій Дзюба за книгу «Замінований рай», м. Чернігів; 2011 рік – Мирослав Мамчак за книгу «Тарас Шевченко і флот» (м. Севастополь); 2012 рік - авторський колектив Полтавської ОДТРК за фільм «Соловецькі в’язні з України. Микола Зеров»; 2013 рік - Сніжана Потапчук за документальний фільм «Корюківка. Злочин проти людяності», 2014 рік – Сергій Шевченко за нарис «Соловецький вівтар української незалежності», 2015 рік - Аркадій Музичук за публіцистичну збірку «Рік Бика».

   

  Автор: ДЕРЖАВНИЙ КОМІТЕТ ТЕЛЕБАЧЕННЯ І РАДІОМОВЛЕННЯ УКРАЇНИ