• In English
 • 24 листопада відбудеться прес-конференція «Від політичного до юридичного засудження комунізму»
  опубліковано 22 листопада 2016

  22
  листопада

  13:30

  вiвторок
  Додати в календар 2016-11-22 13:30:33 2020-06-03 20:26:17 Europe/Kiev 24 листопада відбудеться прес-конференція «Від політичного до юридичного засудження комунізму» Event organizer. event@organizer.email

  24 листопада відбудеться прес-конференція «Від політичного до юридичного засудження комунізму».

  Початок заходу: 13:30.

  Місце проведення: інформаційне агентство «Главком» (вул. Шовковична, 8/20)

  Учасники:

  Горан Ліндблад - Президент Європейської платформи пам’яті та сумління. У 1997-2010 роках був членом шведського парламенту, займав посаду Віце-президента ПАРЄ. Ініціатор резолюції Парламентської Асамблеї Ради Європи № 1481 «Необхідність міжнародного засудження злочинів тоталітарних комуністичних режимів» (2006).

  Володимир В’ятрович  - Голова Українського інституту національної пам'яті.

  Сергій Рябенко  - юрист Українського інституту національної пам'яті.

  Володимир Василенко - український правознавець-міжнародник, заслужений юрист України, Надзвичайний і Повноважний Посол України.

   

  Яка перспектива міжнародного трибуналу над злочинами комунізму? Європейська платформа пам’яті та сумління (Platform of European Memory and Conscience) збирає докази в 13 країнах ЄС, Молдові, Україні, Ісландії, США та Канаді для міжнародного суду.

  Як відомо, злочини проти людяності не мають строку давності. Тож з ініціативи урядових, неурядових та культурних інституцій країн, що входять до Європейської платформи пам’яті та сумління, розпочато проект International Justice for the Communist Crimes.

  Нагадаємо, що Європейська платформа пам’яті і свідомості – це некомерційна міжнародна неурядова організація, що об’єднує національні інститути пам’яті, архіви, музеї, меморіали та неурядові організації, що вивчають тоталітарне минуле Європи. Стратегічними партнерами Платформи є Міжнародний Вишеградський фонд (Іnternational Visegrád Fund) та Фонд Конрада Аденауера (Konrad Adenauer Foundation).

  Від України до Платформи входить Український інститут національної пам’яті, Меджліс кримськотатарського народу, Центр дослідження визвольного руху.

   

  Автор: УКРАЇНСЬКИЙ ІНСТИТУТ НАЦІОНАЛЬНОЇ ПАМ'ЯТІ