• In English
 • 15 липня Міністр культури України Євген Нищук візьме участь у презентації проекту "Віртуальна реальність Поштової площі"
  опубліковано 14 липня 2016

  14
  липня

  10:00

  четвер
  Додати в календар 2016-07-14 10:00:42 2020-04-04 19:11:04 Europe/Kiev 15 липня Міністр культури України Євген Нищук візьме участь у презентації проекту "Віртуальна реальність Поштової площі" Event organizer. event@organizer.email

  15 липня о 12:00 Міністерство культури України (Управління музейної справи та культурних цінностей) спільно з Центром археології Києва при Інституті археології НАН України та ГО «Pixelated Realities» презентують проект «Віртуальна реальність Поштової площі».

  Протягом 2015-2016 року під час археологічних робіт в рамках реконструкції Поштової Площі в Києві були відкриті унікальні знахідки княжої доби та залишки прибережного міського кварталу середньовічного Києва. Під керівництвом Михайла Сагайдака на розкопах вдалося виокремити і дослідити численні сліди перебудов та реконструкцій міських комунікацій, були знайдені фрагменти міської дороги, вкритої суцільним настилом із колод, залишки будинків та укріплень 11-18 століть. Раніше вважалося, що Київ цих часів завершувався ближче до вулиці Сагайдачного, але тепер можна стверджувати, що на території Поштової площі розміщувався порт, кипіло життя та жвава торгівля.

  Сьогодні методами фотограмметрії здійснено фіксацію археологічних розкопів з середньовічними дерев’яними конструкціями та створено їх 3D-модель станом на червень 2016. На її основі створено прототип віртуального туру для мобільного телефону, що буде представлений на прес-конференції. Також буде продемонстрована роздрукована на 3D-принтері зменшена модель розкопів.

  Саме сучасне переосмислення знайдених артефактів дозволить по-новому поглянути і на таке актуальне нині планування комплексу робіт з консервації та музеєфікації артефактів.

  Спікери:

  Євген Нищук - Міністр культури України

  Діана Попова - Директор департаменту культури КМДА

  Василь Рожко - Начальник управління музейної справи та культурних цінностей Мінкультури

  Михайло Сагайдак - директор Центру археології Києва при Інституті археології НАН України

  Федір Бойцов - голова ГО "Pixelated Realities"

   

  Місце проведення: м. Київ, Поштова площа, збір біля входу до церкви Різдва Христового.

  Представникам ЗМІ будемо вдячні, якщо повідомите про свою присутність:

  за адресою: presa@mincult.gov.ua, телефоном: 234-15-36.

   

  Автор: МІНІСТЕРСТВО КУЛЬТУРИ УКРАЇНИ