• In English
 • 19 листопада в МОЗ відбудеться акція та прес-брифінг, присвячені Міжнародному дню відмови від тютюну
  опубліковано 18 листопада 2015

  18
  листопада

  12:00

  середа
  Додати в календар 2015-11-18 12:00:23 2020-07-12 01:06:27 Europe/Kiev 19 листопада в МОЗ відбудеться акція та прес-брифінг, присвячені Міжнародному дню відмови від тютюну Event organizer. event@organizer.email

  19 листопада у Міжнародний день відмови від куріння активісти Коаліції «За вільну від тютюнового диму Україну» проведуть акцію з вимогою заборонити виготовлення та продаж ароматизованих сигарет в Україні, як це планують зробити у всіх країнах ЄС у травні 2016 року. Сигарети зі смаками ванілі, яблука, полуниці, шоколаду та іншими ароматизаторами складають значну частину асортименту й призначені для підлітків, молоді і жінок.

  Під час акції «тютюновий кондитер-фокусник» у костюмі смерті приготує «тютюнові десерти», які роблять смертельний продукт «смачнішим» і приваблюють дітей спробувати сигарети вперше.

  Активісти та експерти з контролю над тютюном наполягають на необхідності прийняти у першому читанні законопроект № 2820, який передбачає, зокрема, заборону виготовлення та продаж ароматизованих сигарет в Україні та нові вимоги до маркування упаковки сигарет. Законопроект відповідає Рамковій конвенції ВООЗ із боротьби проти тютюну й Директиві 2014/40/ЄС.

   

  Акція розпочнеться об 11.00 перед будівлею МОЗ України (вул. Грушевського, 7).

   

  Об 11.30 у МОЗ України відбудеться прес-брифінг, присвячений Міжнародному дню відмови від тютюну.

   

  Учасники заходу:

   

  Світлана Осташкодиректор департаменту громадського здоров’я МОЗ України;

  Наталія Король – керівник відділу боротьби з неінфекційними захворюваннями Бюро ВООЗ в Україні;

  Олег Мусій – народний депутат України;

  Костянтин Красовськийзавідувач відділом контролю над тютюном Українського інституту стратегічних досліджень МОЗ України.

   

  Акредитація представників ЗМІ за тел. 253-69-75.