• In English
 • 22 вересня в Києві відкриється вулична виставка «Рашизм це…»

  22
  вересня

  12:00

  13:00

  четвер

  22 вересня відбудеться брифінг з нагоди відкриття вуличної виставки «Рашизм це…».

  Початок заходу: 12.00

  Учасники: 

  Міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко,

  представники Українського інституту національної пам’яті, Центру стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки, Національного меморіального комплексу Героїв Небесної Сотні – Музеєм Революції Гідності, автори виставки.

  Виставка експонуватиметься у м. Києві на площі Слави біля входу до Парку Вічної слави. На 16 стендах розкриють питомі ознаки і характерні риси рашизму: культ «скрєп» і культ вождя, імперський реваншизм і «побєдобєсіє», агресивна пропаганда і ксенофобія, а також ті злочини, що здійснюють рашисти.

  Вулична виставка створена спільно Українським інститутом національної пам’яті, Центром стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки а також Національним меморіальним комплексом Героїв Небесної Сотні – Музеєм Революції Гідності, щоби розкрити зміст тієї квазі-ідеології, що замішана на суперечливому поєднанні ідей фашизму та більшовизму і під гаслами якої сьогодні російські загарбники вбивають українців.

  Рашизм – це квазі-ідеологія, замішана на суперечливому поєднанні ідей фашизму і більшовизму, нацизму і євразійства, реваншизму і ксенофобії з мімікрією під «духовність православ’я» та «велич російської культури».

  22 вересня для відкриття виставки обрано не випадково. Відкриваючи виставку у цей день, організатори прагнуть нагадати про сумну сторінку минулого. Цього дня у 1939 році, два тоталітарних режими – нацистський і комуністичний – провели спільний військовий парад у м. Бресті після того як розв’язали Другу світову війну і розтрощили польську державу. Хай нинішня виставка стане пересторогою і нагадуванням про злочини, що несуть людиноненависницькі ідеології, які пропагують ненависть і війну.