• In English
 • 21 грудня презентують книгу «ЄВАНГЕЛІЄ Бучацьке»

  21
  грудня

  14:30

  16:00

  п’ятниця
  вул. Хрещатик, 4, м. Київ

  21 грудня о 14:30 в приміщенні інформаційного агентства УНІАН (вул. Хрещатик, 4) відбудеться презентація книги «ЄВАНГЕЛІЄ Бучацьке», виданої державним підприємством «Державне спеціалізоване видавництво художньої літератури «Дніпро» на замовлення Держкомтелерадіо у рамках програми «Українська книга».

  2018 року книга отримала премію Президента України «Українська книга року» в номінації «За вагомий внесок у розвиток українознавства». Видання складається з факсиміле стародавнього рукопису ЄВАНГЕЛІЯ Бучацького та перекладу його текстів сучасною українською мовою, передмову до якого написав доктор богословських наук Дмитро Степовик.

  Участь у презентації візьмуть директор видавництва «Дніпро» Олександр Кудрявцев; перший заступник Голови Держкомтелерадіо Богдан Червак; упорядник книги та автор передмови до неї, доктор філософії, доктор мистецтвознавства, доктор богословських наук, професор, академік Академії наук вищої освіти України Дмитро Степовик.

  Захід проводиться в рамках відзначення 100-річчя з дня заснування  видавництва «Дніпро».

  Вхід на захід вільний.

  Довідково

   Сучасне книжкове видання «ЄВАНГЕЛІЄ Бучацьке» відтворює унікальне рукописне священне ЄВАНГЕЛІЄ кінця  ХІІ – початку ХІІІ століття, яке зараз знаходиться в колекції Національного музею м. Львова ім. Андрея Шептицького.

  Священна українська рукописна книга домонгольського періоду, яка з 1888-1889 р. р. дістала в науковій літературі назву «ЄВАНГЕЛІЄ Бучацьке», була написана від руки й розмальована великими заголовковими ініціалами для наступного прочитання священнослужителями під час Божественної літургії – у другій половині ХІІ чи на початку ХІІІ століття на Волині.

  Упродовж  Середньовіччя саме Волинь, її писарі й митці по монастирях і світських майстернях творили шедеври книжково-рукописного мистецтва. Книгописання того часу прирівнювалось до іконописання. Свою теперішню назву «ЄВАНГЕЛІЄ Бучацьке» книга дістала за місцем зберігання  від 1712 року у чоловічому монастирі м. Бучач. За вагомістю текстів й оформлення ЄВАНГЕЛІЄ Бучацьке посідає одне з перших місць серед українських рукописів.

           Книга, що вийшла 2016 року у ДП «Видавництво «Дніпро» і складається з  факсиміле стародавнього рукопису ЄВАНГЕЛІЯ Бучацького та перекладу його текстів сучасною українською мовою. Книга формує знання про Україну, її народ, історію, культуру. За вагомий внесок у розвиток українознавства у 2018 році книга отримала Премію Президента України ««Українська книга року».

  Cвій початок видавництво «Дніпро» бере з 5 травня 1919 року, тоді воно називалося Всеукрвидавом. Свою сучасну назву «Дніпро» отримало 1964 року. За сто років тут побачили світ тисячі назв книг, тираж яких дорівнює кількох мільйонів екземплярів.