15:30
16:30
21 березня відбудеться прес-брифінг для представників ЗМІ у рамках проведення акції «Настав ЧАС», присвяченої Всесвітньому дню боротьби з туберкульозом (24 березня).
Учасники:
Сергій Кіраль, народний депутат України, голова міжфракційного депутатського об’єднання «Парламентська платформа боротьби з туберкульозом»
д-р Уляна Супрун, в. о. Міністра охорони здоров’я МОЗ України
Віктор Ляшко, перший заступник генерального директора ДУ «Центр громадського здоров’я МОЗ України»
Огтай Гозалов, медичний спеціаліст Європейського бюро ВООЗ
Захедул Іслам, директор департаменту лікування, закупівель та управління поставками МБФ «Альянс громадського здоров’я»
Ольга Клименко, людина, яка подолала туберкульоз, голова пацієнтської організації TB People Ukraine.
Початок заходу: 15:30
Місце проведення: м. Київ, площа Конституції (перед будівлею Верховної Ради).
Акредитація на місці за редакційними посвідченнями. Контактна особа — Яна Панченко, 097 591 75 45.
У рамках акції «Настав ЧАС» перед Верховною Радою встановлять 4-метрову інсталяцію у вигляді годинника, на циферблаті якого разом зі слоганом «Настав ЧАС подолати туберкульоз» замість цифр будуть зазначені основні кроки у боротьбі з туберкульозом:
- затвердження Загальнодержавної програми протидії захворюванню на ТБ;
- своєчасне виявлення ТБ;
- забезпечення лікування, орієнтованого на потреби людини;
- зменшення фінансового тягаря людей, які постраждали від ТБ.
Акція «Настав ЧАС» відбуватиметься в рамках всесвітньої інформаційної кампанії It’s time, започаткованої міжнародним партнерством «Зупинимо туберкульоз» (Stop TB Partnership). Мета кампанії — привернути увагу світової спільноти до проблеми туберкульозу в Україні. Щороку в нашій країні помирає від туберкульозу понад 3 700 людей, кожного дня — близько десяти пацієнтів. Непрямі економічні збитки у такій ситуації щороку становлять понад $12 млн. І хоча в останні роки є певне поліпшення ситуації, лише 2018 р. зареєстровано 21 314 нових випадків туберкульозу. При цьому, за даними ВООЗ, близько 23% випадків захворювання в Україні не виявляють, а основною проблемою залишається резистентний туберкульоз (нечутливий до традиційних ліків), який вимагає більш тривалого й дорогого лікування і дає нижчі шанси на успішний результат.