• In English
 • 18 грудня Міністри закордонних справ і оборони України та Туреччини проведуть у Києві перше засідання «Квадриги»
  Міністерство закордонних справ України, опубліковано 17 грудня 2020

  18
  грудня

  17:15

  18:15

  п’ятниця

  18 грудня в Україні перебуватимуть з робочим візитом Міністр закордонних справ Турецької Республіки Мевлют Чавушоглу та Міністр національної оборони Турецької Республіки Хулусі Акар.

  У Києві міністри закордонних справ і міністри оборони України та Туреччини проведуть перші двосторонні політико-безпекові консультації між Україною та Туреччиною у новому форматі під назвою «Квадрига».

  Сторони обговорять актуальні питання безпеки в регіоні Чорного моря, розвиток двосторонньої військово-політичної співпраці, реалізацію проектів у сфері оборонного-промислового комплексу.

  Окрема увага буде приділена проблемі мілітаризації тимчасово окупованого Криму та спільним зусиллям з деокупації півострова в рамках української ініціативи Кримська платформа.

  За результатами зустрічі планується підписання спільної заяви та виголошення заяви міністрів для преси.

  Початок трансляції заяви для преси очікується о 17.15 на сторінці Міністерства закордонних справ України у Фейсбук: https://www.facebook.com/UkraineMFA.

  Довідково

  Домовленість про створення нового формату політико-безпекових консультацій “Квадрига” (2+2) за участю міністрів закордонних справ і міністрів оборони України і Туреччини була досягнута за результатами робочого візиту Президента України Володимира Зеленського до Турецької Республіки 16 жовтня 2020 року. Метою створення «Квадриги», засідання якої відбуватимуться щорічно, є обговорення найбільш актуальних питань у галузі політики і регіональної безпеки, координація спільних дій та опрацювання нових проектів у політичній, безпековій, економічній та оборонно-промисловій галузях.