• In English
 • 17 травня – на Харківщині відкриття лабораторії для боротьби зі шкідниками лісу

  17
  травня

  14:00

  15:00

  четвер
  Харківська область, Харківський район, смт Покотилівка, вул. Інтернаціональна, 12

  Державне агентство лісових ресурсів України впроваджує спільний проект, згідно з яким Генеральний директорат лісового господарства Туреччини надав державному спеціалізованому лісозахисному підприємству «Харківлісозахист» лабораторне обладнання для вирощування двох видів комах-хижаків як елемент інтегрованого захисту лісу проти короїдів.

  17 травня у ДСЛП «Харківлісозахист» відбудеться офіційне відкриття турецької лабораторії. У заході візьмуть участь заступник Голови Держлісагентства Володимир Бондар та Почесний консул Турецької Республіки в місті Харкові Володимир Білий.

  Під час відкриття буде презентовано роботу лабораторії та технологію вирощування Thanasimus formicarius (мурахожук, особи якого здатні знаходити яйця, личинок, лялечок і дорослих жуків короїдів під корою дерев, знищувати їх, забезпечуючи біологічний захист дерев) у лабораторних умовах.

  Дата та час проведення: 17 травня 2018 року о 14:00 год. (до 15:00)

  Місце проведення: Харківська область, Харківський район, смт Покотилівка, вул. Інтернаціональна, 127 (ДСЛП «Харківлісозахист»)

  Акредитація ЗМІ до 18:00 год. 16 травня за тел.: (044) 234-23-48, 095-445-75-50

  Представникам ЗМІ буде надано трансфер з м. Харків.

  Довідково

  Найбільш небезпечними шкідниками соснових лісів в України є короїд вершинний та шестизубий. Першопричина – негативні процеси, які спостерігаються в лісових насадженнях, що пов’язані насамперед зі зміною клімату. Такі значні підйоми температури сприяють тому, що шкідливі організми (в т.ч. й комахи) починають розмножуватися в своїх неприродних, величезних масштабах,пошкоджуючи не тільки ослаблені, але й здорові насадження.

  Масова деградація соснових насаджень вперше спостерігалась у 2011 році на житомирському Поліссі, звідки поширилась на інші регіони, а з 2018 року масове, так зване «короїдне» всихання соснових насаджень, вже дійшло до соснових насаджень Сумської та Харківської областей. На жаль, хімічних ліків проти таких шкідників і захворювань на сьогодні немає. Лісівники можуть лише вживати певних заходів з підвищення стійкості лісів та зменшувати ризики їх пошкодження комахами та хворобами. Єдиним методом боротьби з цим жуком є вчасне вирубування свіжезаселених дерев, поки жук ще не вилетів із них.