• In English
 • 16 серпня Павло Хобзей відвідає Берегово для відкриття пришкільних мовних таборів, що об’єднають учнів українського та угорського походження
  Міністерство освіти і науки України, опубліковано 15 серпня 2018

  16
  серпня

  13:45

  14:45

  четвер
  с. Великі Береги, Закарпатська обл.

  16 серпня у Великоберезькій двомовній ЗОШ І-ІІІ ступенів (с. Великі Береги, що за 10 км від Берегово) відбудеться офіційне відкриття програми GoCamp-Закарпаття за участі заступника Міністра освіти і науки України Павла Хобзея, директора громадської ініціативи GoGlobal Оксани Нечипоренко, керівника RELO Office при Посольстві США в Україні Джона Сільвера.

  За час проекту 700 дітей з 10 шкіл міста Берегово та Берегівського району – як угорці, так і українці – спільно працюватимуть над соціальними проектами, долатимуть мовні та культурні бар’єри та відвідають екскурсію Львовом.

  Початок заходу: о 13:45.

  Для журналістів передбачено трансфер Ужгород – Великі Береги.

  Докладніша інформація: Тетяна Кириленко – 050 97 93 596.

  Довідково

  З 13 до 23 серпня у місті Берегово і Берегівському районі Закарпатської області для угорських та українських школярів реалізовується програма GoCamp – пришкільні мовні табори за участі іноземних волонтерів та українських менторів. Ініціатори програми – Міністерство освіти і науки України та громадська ініціатива GoGlobal за підтримки Посольства США.

  Культурна ізоляція угорської меншини на Закарпатті заважає дітям угорського походження природно розвиватися на території України, бути вільними у виборі місця подальшого навчання, а в перспективі – роботи, та зменшує можливості для отримання якісних соціальних та медичних послуг.

  З прийняттям нового Закону «Про освіту» частка предметів, що викладатиметься українською в школах з мовою навчання національних меншин, має збільшитися. Це покращить шанси кожної дитини на успішну самореалізацію. Однак постає питання, яким чином ми можемо підтримати угорські громади в Україні та зблизити їх з українською культурою та мовою?

  GoCamp у школах Закарпаття стане першим кроком до об'єднання українських та угорських школярів. Спеціально розроблена програма табору передбачає спілкування англійською. Протягом табору з дітьми працюватимуть іноземні волонтери та українські ментори, які спільно з вчителями на 10 днів зануряться в міжкультурний та мультимовний світ.

  Участь у проекті безкоштовна.