• In English
 • 15 листопада - круглий стіл «Традиційні ремесла: заради миру та соціальної злагоди»

  15
  листопада

  11:00

  12:00

  середа

  15 листопада 2023 року відбудеться круглий стіл «Традиційні ремесла: заради миру та соціальної злагоди».

  Організатори:

  Міністерство культури та інформаційної політики України, Національна спілка майстрів народного мистецтва України, Центр розвитку «Демократія через культуру» та Національна академія мистецтв України у партнерстві з іншими установами.

  Мета круглого столу – обговорити основні виклики та перспективи, пов’язані з охороною нематеріальної культурної спадщини як на національному, так і на міжнародному рівнях, розкрити роль і можливість громад та груп, які практикують ремесло як прояв НКС, оцінити збитки, завдані війною, та перспективи повоєнного відновлення, познайомити з результатами репрезентативної виставки «Українська НКС: ремесла, практики та традиції», що пройшла в Норвегії.

  Під час круглого столу відбудуться три дискусійні панелі:

  • Традиційні ремесла України: між традицією і сучасністю;
  • Роль молоді в охороні нематеріальної культурної спадщини;
  • Нематеріальна культурна спадщина: зв’язок між людьми для створення культури миру.

  У заході візьмуть участь експерти з різних галузей знань про нематеріальну культурну спадщину, носії-практики, представники закладів культури, освіти.

  Початок заходу: 11.00

  Місце проведення: м. Київ, вул. Рейтарська, буд. 27-А, Національна спілка майстрів народного мистецтва України.


  Довідково

  Традиційні ремесла є однією з основних категорій нематеріальної культурної спадщини, охорону якій забезпечує Конвенція ЮНЕСКО 2003 року. Цьогоріч 181 країна, що вже приєдналася до Конвенції, святкує її 20-річчя.

  Символічно, що в Україні, яка протистоїть російській агресії, ця дата співпала з 15-річчям ратифікації Конвенції ЮНЕСКО Україною та 10-річчям внесення першого елемента нематеріальної культурної спадщини від України до Репрезентативного списку ЮНЕСКО – петриківського декоративного розпису.