• In English
 • 14 червня відбудеться брифінг та акція благодійної здачі крові #яДонор
  Міністерство охорони здоров'я України, опубліковано 13 червня 2019

  14
  червня

  08:00

  12:00

  п'ятниця

  14 червня о 9:00 в Київському міському центрі крові (вул. Берлінського, 12) відбудеться брифінг та акція благодійної здачі крові #яДонор. Участь візьмуть представники Міністерства охорони здоров’я, Центр громадського здоров’я МОЗ України та ДонорUA.

  Спікери:

  Андрій Скіпальський, генеральний директор Директорату громадського здоров’я

  Володимир Курпіта , генеральний директор Центру громадського здоров’я МОЗ України

  Ірина Славінська-Ріцнер, начальниця відділу безпеки крові та донорства Центру громадського здоров’я МОЗ України

  Олександр Краковецький, співзасновник ДонорUA

  Акредитація представників ЗМІ: https://bit.ly/2WxeNn5 або за телефоном: (044) 253-69-75; (044) 253-02-25.

  Акредитація відкрита до 18:00 13-го червня.

  У Київському центрі крові донори здаватимуть кров з 8:00 до 12:00.

  У Світовий день донора крові 14 червня світ дякує усім донорам, які безкоштовно діляться своєю кров’ю для збереження життя тих, хто її потребує. Щороку добровільне та регулярне донорство крові рятує мільйони життів у всьому світі. Гасло від Всесвітньої організації охорони здоров'я цього року - «Безпечна кров для всіх!»

  В Україні кількість донацій крові майже втричі менша (12 на 1000 населення), аніж це рекомендовано ВООЗ (33 на 100 населення). Але кожна здача крові допомагає врятувати три людських життя.

  Зараз в Україні триває трансформація системи крові (https://bit.ly/2K8GdxL). На початку року МОЗ України розробило, а Уряд схвалив Стратегію розвитку національної системи крові. Основна мета прийнятої Стратегії - забезпечення рівноправного та своєчасного доступу пацієнтів до якісних та безпечних компонентів донорської крові у достатній кількості. Завдяки втіленню Стратегії будуть впроваджені європейські стандарти та практики діяльності системи крові, адже ці зміни запроваджуються, в тому числі, в рамках наближення України до ЄС.