• In English
 • 13 серпня – прес-конференція щодо проведення шостого Всеукраїнського фестивалю Ше.Fest
  опубліковано 09 серпня 2019

  13
  серпня

  11:00

  12:00

  вiвторок

  13 серпня в ІА «Укрінформ» (вул. Б. Хмельницького, 8/16, зала 2), під час прес-конференції, буде оголошено учасників та програму Всеукраїнського фестивалю Ше.Fest, який вже вшосте відбудеться на батьківщині Тараса Шевченка, у селі Моринці Звенигородського району 17-18 серпня.

  Гасло цьогорічного Ше.Festу - «Під вільним небом!», цитата Тараса Шевченка, яку організатори обрали для шостого Фестивалю: «Я на сторожі коло їх поставлю слово».

  Початок прес-конференції: 11:00.

  Учасники:

  • Олександр Ярема, заступник Міністра молоді та спорту України;
  • Дмитро Колоша, очільник фестивалю;
  • Юлія Капшученко-Шумейко, засновниця фестивалю;
  • Ірина Савченко, професор кафедри української літератури НПУ імені М. Драгоманова;
  • Ярослав Джусь, лідер гурту Шпилясті Кобзарі, бандурист, учасник фестивалю.

  Довідково про фестиваль:

  Для відвідувачів фестивалю вдень і вночі працюватимуть 10 локацій. На Просвітницькій галявині протягом двох днів з 12:00 до 18:00 відбудуться гутірки з Сашком Лірником, Василем Шкляром, Богданом Бенюком, музичні виступи гуртів «Сонце в кишені», «Джулай 8», лекції, поетичний Ше.Батл, благодійний Ше.Аукціон, презентація книги та фільму «Тарас. Повернення» та багато іншого.  

  Театральна сцена пропонує глядачам вистави «Сон. Комедія» творчої майстерні «Театр у кошику» (режисер Ірина Волицька, м. Львів) та «Гайдамаки» Миколаївського академічного художнього драматичного театру (режисер Євген Олійник, м. Миколаїв).

  На нічній акустиці планується романтична атмосфера з поезією, чаєм, гірляндами та якісними українськими гуртами, серед яких PIANO, Мелорі та Galileo.

  На Дитячій галявині відбудеться показовий виступ від дитячої студії козацьких бойових мистецтв, майстер-класи з дитячого малюнка, володіння шаблею та списом, художні майстер-класи тощо.

  Також на учасників фестивалю чекають екскурсії, майстер-класи з хенд-мейду, виставка народних майстрів та художників. Кожен охочий зможе стати земляком Шевченка на два дні, оселившись на території наметового містечка у Моринцях.

  Захід відбувається за підтримки Міністерства молоді та спорту України та Черкаської обласної державної адміністрації.

  Організатори - громадські активісти, ГО «Молодий Народний Рух» та Моринська сільська рада.