• In English
 • 12-14 січня українська делегація на чолі з Головою Держенергоефективності візьме участь у 8-й сесії Асамблеї IRENA в Абу-Дабі
  опубліковано 11 січня 2018

  12
  січня

  09:00

  п'ятниця
  14
  січня

  17:00

  неділя

  12 січня 2018 р. Голова Держенергоефективності Сергій Савчук на чолі української делегації до Абу-Дабі (Об’єднані Арабські Емірати) планує взяти участь у 8-ій сесії Асамблеї Міжнародного агентства з відновлюваних джерел енергії IRENA ( http://www.irena.org).

  «Цьогорічна сесія Асамблеї IRENA – важлива подія, оскільки у 2018 р. Україна стає повноправним членом цієї організації. Це відкриває перспективи для подальшої співпраці із понад 150 країнами-членами IRENA», - прокоментував Сергій Савчук.

  Зокрема, 12 січня запланована зустріч української делегації з Генеральним директором IRENA Аднаном Аміном (Adnan Z. Amin, http://www.irena.org/directorgeneral/biography), в рамках якої передбачається обговорити потенціал відновлюваної енергетики України, останні законодавчі здобутки та потенційні шляхи співробітництва.

  Разом із С.Савчуком представляти Україну в IRENA у складі офіційної делегації також планують: народні депутати України Олександр Домбровський та Наталія Кацер-Бучковська, Надзвичайний і Повноважний Посол України в ОАЕ Юрій Полурез, Голова правління Української вітроенергетичної асоціації Андрій Конеченков, директор Департаменту відновлюваних джерел енергії Держенергоефективності Юрій Шафаренко та співробітники Посольства України в ОАЕ.

  13 січня передбачається виступ Сергія Савчука з вітальним словом на відкритті 8-го засідання Асамблеї IRENA (http://www.irena.org/events/2018/Jan/Eighth-Session-of-the-IRENA-Assembly). У ході виступу Голова планує представити останні досягнення України у розвитку відновлюваної енергетики, удосконалене регуляторне поле та можливості інвестування у «зелені» проекти.

  Також, 13 січня, Голова Держенергоефективності планує взяти участь у Міністерському круглому столі «Прискорення глобальної енергетичної трансформації: збільшення інвестицій у відновлювані джерела енергії».

  Довідково:

  5 грудня 2017 р. Парламентом прийнято розроблений Держенергоефективності Закон України від 05.12.2017 № 2222-VIII «Про приєднання України до Статуту Міжнародного агентства з відновлюваних джерел енергії «IRENA» ( http://w1.c1.rada.gov.ua/pls/zweb2/webproc4_1?pf3511=62668).

  Участь України в IRENA – це унікальна можливість залучати інвестиції та досвід провідних країн світу у відновлювану енергетику, а також звертатися до Абудабійського фонду розвитку ( https://www.adfd.ae) за пільговими кредитами на «зелені» проекти.

  Участь української делегації у 8-ій сесії Асамблеї IRENA відбувається за сприяння Проекту UNIDO UKR IEE «Впровадження стандарту систем енергоменеджменту в промисловості України» ( http://www.ukriee.org.ua).