• In English
 • 11-12 грудня заступники глав МЗС України, Польщі та Литви в рамках Люблінського трикутника обговорять безпекову ситуацію в регіоні
  Міністерство закордонних справ України, опубліковано 09 грудня 2021

  11
  грудня

  09:00

  субота
  12
  грудня

  18:00

  неділя

  11-12 грудня у м. Луцьк відбудуться консультації національних координаторів Люблінського трикутника на рівні заступників міністрів закордонних справ України, Польщі та Литви.

  Микола Точицький, Марцін Пшидач та Мантас Адомєнас обговорять безпекову ситуацію в регіоні, пов’язану із міграційною кризою на кордоні з Білоруссю та збільшенням російської військової присутності поблизу України і на тимчасово окупованих територіях нашої держави. Сторони скоординують подальшу співпрацю у рамках Люблінського трикутника.

  Планується підписання Плану спільних дій з протидії дезінформації країнами Люблінського трикутника на 2022-2023 рр.

  11 грудня о 18:00 за підсумками заходу сторони проведуть спільну прес-конференцію.

  Акредитація для ЗМІ, які бажають відвідати захід, здійснюється Волинською ОДА за телефоном 0964592388 до 18:00, 10 грудня.

  Довідково

  Люблінський трикутник - платформа для тристоронньої співпраці між Литовською Республікою, Республікою Польща та Україною, спрямована на поглиблення регіонального співробітництва у безпековій, економічній та соціально-гуманітарній сферах.

  Рішення про створення Люблінського трикутника було прийнято 28.07.2020 міністрами закордонних справ України, Литви та Польщі Дмитром Кулебою, Лінасом Лінкявічюсом та Яцеком Чапутовичем, які підписали Декларацію про створення нового регіонального об’єднання.

  План спільних дій з протидії дезінформації країнами-учасницями Люблінського трикутника на 2022-2023 рр. передбачає підготовку регулярних спільних доповідей про виклики та загрози в інформаційній сфері, розробку механізму спільного реагування на російські дестабілізаційні кампанії, обмін досвідом та посилення інституційних спроможностей з протидії гібридним загрозам.