• In English
 • 10 травня відбудуться урочистості з нагоди 100-річчя з дня заснування Державної наукової установи «Книжкова палата України імені Івана Федорова» та 30-річчя повернення Архіву друку з м. Харкова до столичного Києва

  10
  травня

  12:00

  17:00

  п’ятниця
  м. Київ, проспект Ю. Гагаріна, 27

  10 травня 2019 року о 12:00 у Книжковій палаті України імені І. Федорова (м. Київ, проспект Ю. Гагаріна, 27, ст. метро «Чернігівська») відбудуться урочистості з нагоди ювілейної дати 100-річчя з дня заснування Державної наукової установи «Книжкова палата України імені Івана Федорова» та 30-річчя повернення Архіву друку з м. Харкова до столичного Києва.

  Акредитація ЗМІ за телефонами: (044) 292-01-34, тел./факс (044) 296-71-15, e-mail: office@ukrbook.net

  Під час урочистого зібрання будуть представлені досягнення державної наукової установи як центру державної бібліографії, її наукової і видавничої діяльності, У рамках заходу відбудеться показ документальної кінострічки, відзнятої Українським інститутом підвищення кваліфікації працівників телебачення, радіомовлення і преси до 100-річчя заснування Книжкової палати України, та презентація ювілейного видання «Книжкова палата України: 100 років системних та інноваційних трансформацій», автор якої – директор Книжкової палати України, доктор технічних наук,  професор, заслужений діяч науки і техніки Микола Сенченко. Також для гостей буде організовано тематичну екскурсію Державним архівом друку з демонстрацією вітчизняних «видавничих перлин».

  Довідково

  Біля витоків Книжкової палати стояла Українська Народна Республіка. 24 січня 1919 року Радою Народних Міністрів було ухвалено Закон «Про утворення Головної Книжної палати в м. Київі та про асігнування в розпорядження Головноуправляючого Справами Містецтв та Національної Культури 50.000 карбованців на організацію цієї Палати», у якому визначалося, що Книжкова палата утворюється «Для регістрації всієї друкарської продукції на Україні, наукового її систематизування та для обміну книжками з іншими книжними інституціями…». Його затвердив Голова Директорії УНР В. Винниченко та підписав Міністр народної освіти І. Огієнко.

  Нині Книжкова палата - єдиний в країні центр державної бібліографії, статистичного обліку та архівного зберігання видань, випущених в Україні з 1917 року. Державний архів друку Книжкової палати налічує 14,6 млн одиниць зберігання, включно з унікальними фондами, наукове опрацювання яких є найважливішим завданням для об’єктивного вивчення історичної спадщини України.